Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Antidepresszánst szedek 2 éve...

Adrienn7 kérdése:

Antidepresszánst szedek 2 éve és nem tudok fogyni. Akkor kezdtem hízni mikor elkezdtem a gyógyszer szedését. Tudnátok segíteni hogy le lehet- e fogyni antidepresszáns szedése mellett? Már rengeteg edzést és diétát próbáltam de semmi eredménye.

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit szedsz?


Ez a gyógyszer vagy befolyásolja a pajzsmirigy szintjeidet, és azért nem tudsz fogyni, vagy pedig egyszerűen csak motiválatlanná tesz, és valójában az étkezésedben keresendő a probléma. Írd össze, egy nap mennyit eszel. Sokan csak akkor döbbennek rá, hogy hoppá.

2012. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mirzaten Qtab-ot szedek.Nem eszek sokat. Régen a gyógyszer szedése előtt ugyanennyi evéssel 42kg voltam, most 60. Kipróbáltam rengeteg diétát és edzek is de semmi.
2012. márc. 19. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Mellékhatások között megnövekedett étvágyat és ebből következő súlynövekedést ír le.


Egy étrendet és edzést azért leírhatnál.

2012. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ezeket írja a mellékhatásoknál, és nálam jelentkezett is. A Dokim viszont azt mondja hogy ekkora súlynövekedés nem megszokott ennél a gyógyszernél, szerinte nem ettől híztam. Előtte egy évvel már szedtem ilyen gyógyszert és akkor is ugyanígy elkezdtem hízni csak mivel 1,5 hónap múlva az akkori Dokim tanácsára letettem a gyógyszert vissza is fogytam. A mostani Dokim szerint ezért estem vissza, mert akkor legalább fél évig szednem kellett volna. Az étrendem változó: sok levest eszek, a fehér kenyeret lecseréltem rozskenyérre, durum tésztát eszek.Szeretem a zöldségeket és gyümölcsöket és rendszeresen fogyasztom is. A zsíros ételeket nem tudom megenni. Napi adagom kb: 30dkg rizs vagy zöldségköret egy fél csirkemellel, joghurtok gyümölcsök. Az edzés minden nap kb 5-6 km biciklizés negyed óra kocogás 50felülés és ugrókötelezek is.
2012. márc. 20. 11:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként próbáltam fogyasztószert is és az sem használt.
2012. márc. 20. 11:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem használt, mivel ilyen nincs, hogy fogyasztószer.


Próbáld elhagyni a kenyeret és a tésztát, helyette egyél abonettet vagy puffasztott rizst. A levesekben nem tudom mi van, én nem javasolnám, egyél helyette nyers zöldséget, zsírszegény túrót. Egyébként a gyógyszer okozhat megnövekedett vízvisszatartást is, ettől is "hízhatsz". Biztosan szükség van a gyógyszerre? Kipróbálhatnál más mentális technikákat, pl. a meditációt.

2012. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meditációt még nem próbáltam. A Dokim nem javasolja a leszokást mert már másodszor lettem depressziós. Kicsit félek hogy ha leteszem és történik valami rossz megint visszaesek.Nagyon rossz mikor egész nap sírok és még azt sem tudom megmondani hogy miért. Jelenleg nincs munkahelyem és még gyógyszer mellett sem megy könnyen a mindennapi életbe való visszaszokás, hogy menne gyógyszer nélkül? Csak normális életet akarok élni a régi sovány testemben. Bizonytalan vagyok, nem tudom mi a helyes lépés. Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 20. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó önismereti technikák. Ajánlom az Agykontrollt, vagy Brian Tracy könyveit, mindkettő megtalálható a neten, de akár elmehetsz egy tanfolyamra is. Agykontrollosok pl. kifejezetten foglalkoznak depresszióval. Mivel neked mentális betegséged van, ezért gondolom, hogy a mentális módszerek hasznosabbak lennének, mint a gyógyszer, ami csak elnyomja a tüneteket, de a probléma okát nem szünteti meg.
2012. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utána nézek a neten. Köszönöm szépen a segítséget!!!
2012. márc. 20. 14:02
 10/10 anonim válasza:

Szia ha követed még az oldalt én kiváncsi lennék hogy vagy.

Én pont fordítva vagyok. Mikor megbetegedtem 55 60 kg voltam sosem voltam még ilyen jó formában. Én ha stresszelek fogyok és rövid időn belül le mentem 50 kgra.

Nagyon szomorú vagyok már több mint két hete szedek scippa 5 mg pánik zavar szindrómára mellé 2x 0,25 frontin.

Visszajött az étvágyam. Remélem énis hízni fogok. Én nem szeretek sovány lenni.

Ez miatt is stresszelek.

Igaz a betegségem kezdetén nagyon intenzíven ért a stressz mivel nem kaptam azonnali segítséget hétvégen szartak rám az orvosok. Ha az ügyeleten meghallották hogy pánikos már csak a tanácsadó orvost kapcsolták aki annyit mondott hogy bátran szedjem a frontint.

Na persze. Nálam egész napos rohamok voltak amik nem multak el. És olyan erős szorongás hogy a hajam is kitéptem volna legszivesebben. Örültem hogy wc-re eltudtam menni. Nemhogy boltba vagy munkába. Felis kellett mondanom.

A scippa sokat segített rövid időn belül de még nem vagyok 100%. De mire észbe kaptam ugy lefogytam hogy az eddigi ruháim már mint a tehénen a nadrág. Két hét után. Az intenzív stressz a gyilkos. Nem a gyógyszerek.

2020. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!