Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » /Linux/ Melyiket válasszam?...

/Linux/ Melyiket válasszam? Részletek lent

Figyelt kérdés
Eddig WinXP-t használtam, és mellette fel volt telepítve egy Ubuntum. Még régebben kiszart az XP, azóta áttértem az ubuntura, és egész jól elboldogulok vele. Tudtam szerezni egy másik vinyót, hogy lementsem azokat a cuccokat ami kell, és úgy döntöttem h leformázom a vinyómat teljesen, és áttérek linuxra. A következő distrokra gondoltam: Fedora, Gentoo, Slacware, openSUSE. Aki benne van a témában, tudna segíteni melyiket válasszam? Melyik használata mennyire bonyolult az ubuntuhoz képest? Csak sima asztali felhasználásról lenne szó: netezek, email, msn, torrent, filmet néznék meg DVD-írás, meg programozás(suli miatt, szal full kezdő szinten) Kb ennyire használnám, nincs semmi extra igény. A konfig a következő lenne: ASUS P4V8X-X alaplap, Celeron 2,4 GHz proci, 1 Gb RAM, Radeon 9600Pro vidkártya. Emelett jó lenne támogatná a Wifit is. Kössz előre is a segítséget
2009. okt. 3. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy észhez tértél:)


Ubuntut ajánlom mindenképpen.

2009. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

előző vagyok

esetleg írhatsz emailt, felveszlek msn-re, és segítek ha kell valamiben.


Amúgy: [link] -n elérsz.

2009. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kössz, de igazából azok között gondolkoznék, amiket felsoroltam. Bár lehet a vége az lesz h maradok az ubuntunál, nem tom még
2009. okt. 3. 22:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Ubuntu mindenképp (előző vagyok)

Mert meglátod nem akarsz kernelt forgatni, meg szenvedni :)

2009. okt. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
bakker ember, te nem értesz magyarul ?? ubuntu nem játszik. azt meg h mit akarok, majd eldöntöm
2009. okt. 8. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Gentoo meg slacki élből úgy néz ki, hogy olvass el egy könyvet, és ez bennük a jó. A distrowatch szerinti könnyű disztrók közül érdemes szemezgetni, míg magad is gurunak nem tartod magad :) Ráadásul lehet disztrókat próbálgatni a végtelenségig, sose gond egy tesztelős partíció meg VirtualBoxban egy lepausézott gentoo a félnapos forgatás közepén :D Fő rendszernek a mindennapokra Ubuntu, Mandriva, Suse, esetleg PCLinuxOS... Nyilván szempont, hogy melyiknél támogat nagyobb közösség gond esetén. Egyébként mi a kizáró ok az Ubival szemben?
2009. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is distrowatch-on nézegettem eddig, és olyan rendszert szeretnék, ami független, tehát nem egy másikra épül. (Ubuntu-debian) Szgépes területen fogékony vagyok, meg beletanulok dolgokba, ezért gondoltam arra, h kipróbálnám magamat vmi olyasmi rendszerben. A Virtualbox-os dolgot próbáltam, bár eddig egy rendszert se sikerült telepítenem, mer behalt az egész gép, szal sztem ott át kéne nézzem a beállításokat :D

Amúgy azóta is Ubuntut használok, eddig az volt a bajom vele, h elég lassú volt a gép(nem ugyanaz a gép, mint amelyiken virtualboxxal kísérleteztem), de utánajártam, valszeg vmi hardveres gondom van.

2009. okt. 24. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Debian 5!
2010. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!