Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik garázst válasszam?...

Melyik garázst válasszam? SOS! (Bővebb részletek lent. )

Figyelt kérdés

A) betongarázs 14,4 m2-es (525*274 cm) Ár: 1.150 eFt

- nagyon jó helyen van

- közvetlenül a lakásunk közelében

- alumínium billenőkapuval (mérete (szél*mag): 259*191 cm)

- billenőkapu zára nem működik, illetve hiányzik a zár, tehát lakatosmunka kinézőben van

- billenőkapu 2 oldalt elvesz valamennyit a garázs hasznos szélességéből

- villanyáram be van vezetve, de évek óta nem használják, nem tudom, mennyibe kerülne újra bekötni (hivatalosan)?

- a garázs beton aljzatában középtájt a 2 nagy betonelem között jelentős, 6-8 cm-es szintkülönbség van, ami elég csúnya és zavaró (állítólag rég óta ilyen már)

- víz kicsit be tud folyni kívülről az egyik oldalra

- későbbiekben egy nagyberuházás miatt valószínűleg szüksége lesz a helyre egy cégnek, cserébe kis ráfizetéssel új, nagyobb méretű, vízzel, villannyal ellátott garázst ajánlhatnak fel

- szélső betongarázs, lapostető (kátránypapír), nem ázik be

ELŐNY: közelség (fontos előny!!!), esetleges későbbi jó áron való "eladás" vagyis kedvező csere értékegyeztetéssel

HÁTRÁNY: kis méret, nincs még bent használható áram, belső szintegyenetlenség, drágább ár


B) garázs (16 m2) (580*276 cm) Irányár: 1 mFt, de lehet, hogy 900 ezerért odaadnák

- messzebb van: 1,5 km a lakásunktól

- biztonságos kétszárnyú vaskapu kis ablakkal (mérete: (szél*mag): 245*196 cm)

- bevezetett, azonnal használható villanyáram fénycsöves világítással, konnektorok mindkét oldalon

- száraz szerelőakna (1,4 m mély, 0,8 m széles, 2-3 m hosszan)

- padlástér (forgácslapokra lehet pakolni néhány cuccot)

- hullámpala tető

ELŐNY: olcsóbb vételár, 1,5 m2-rel nagyobb méret, nem kell rá pluszban költeni, száraz szerelőakna és padlástér is van

HÁTRÁNY: kicsit messze van: 1,5 km a lakástól


Kérlek, segítsetek, melyik mellett döntsünk! Köszönöm!


(Egy kisebb autót, bútorokat és lehetőleg egy mozgássérülteknek való mopedet is szeretnénk benne tartani és barkácsolásra is lehet, hogy használnánk.)


2010. ápr. 20. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A! Főleg a távolság miatt. A többi szerintem nem nagy hátrány.
2010. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elsőt választanám, de keményen alkudnék :=).

A zárcserét csak halkan megsúgom, magad is megoldhatod, minket is riogattak, hogy a hörmann kapunkba csak hörmann zárat lehet beletenni és majd' 6ezer forintba kerül, aztán belepróbáltunk egy egyszerű, alig ezer forintos hengerzárat és évek óta hibátlanul működik (és külsőre is nagyon szép).

2010. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is kezdek az első felé hajlani. Szóval a belső szintkülönbség nem olyan nagy gond? Áramot beköttetjük, zárat kijavíttatjuk és kész.
2010. ápr. 20. 21:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha ritkán használod az autót (vagy amit tárolnál benne), akkor a B is megfelel.

Napi használatkor viszont csipőből A. Viszont érdemes odafigyelni a tetőszigetelésre... Kátránypapír nem megbízható, ha tényleg papír a hordozóréteg. (Elrohad a papír).

2010. ápr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A garázsnak az a lényege, hogy a lakás közelében legyen.Ha minden nap kocsival kellene járnod (munka stb)Naponta oda vissza 3 km.Ez nem megoldás.Saját tapasztalatból beszélek.Nekem is 1.5km-re volt bérelt garázsom.Ha be akartam menni a város központba az 2.5 km volt.Gyalogoltam a garázsig 1.5km-t.1km-ért nem volt érdemes kiállni a kocsival, mentem inkább gyalog.Tehát az elsőt javaslom.
2010. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsőt!

A hibákra való tekintettel némi alkuval.

A szintkülönbséget ki lehet küszöbölni. Veszel pár zsák szárazbetont, kikevered vízzel és leteríted. Pár ezer Ft-ból megvan. Már ha zavar. Ha rövid távra kell a garázs, nem biztos, hogy megéri vele foglalkozni.

A zárat mindenképp meg kell csinál(tat)ni. De ez sem egy jelentős összeg a garázs árához képest.

Hajnalban, télen sötétben, hóviharban, -10 fokban viszont nem biztos, hogy kényelmes dolog 1,5km-t gyalogolni.

2010. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A) garázsnál ez messze nem Hörmann kapu, csak egy régi alumínium billenőkapu.
2010. ápr. 21. 09:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Senki nem gondolja, hogy a szerelőakna, padlástér és a nagyobb méret, valamint az azonnali használatba vehetőség is számítana? Na meg az olcsóbb vételár?
2010. ápr. 21. 23:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Az A) garázs kapcsán engem aggaszt, hogy az egyik (kapu felőli) részén 6-8 cm-vel alacsonyabban van a beton. Szerintem meg van süllyedve. Egy LÉPCSŐ-SZERŰ TÖRÉS VAN A GARÁZS KÖZEPÉN. Na most, ha a betonfalak talán nincsenek is megsüllyedve, nem tudom, ez mekkora probléma és mibe kerülne orvosolni. Lehet, hogy betonoznánk rá egy réteget, aztán lehet, hogy a plusz súly alatt újra megsüllyedne, nem?
2010. ápr. 22. 13:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, azok is számítanak, de részemről a távolság sokkal fontosabb.. Ha neked nem, akkor ne azt válaszd.. Végülis senki nincs a helyedben, hogy megfelelő döntést tudna hozni. Csak te. Ha úgy érzed, fontosabbak ezek a szempontok, akkor hajrá.


A beton-süllyedés érdekes kérdés, távolról nehéz bármit is mondani. A fal is süllyed? Vagy a beton a garázs két szélén egy szinten van, csak a (süllyedt) fele befele lejt? Ez lenne a legjobb.. Ekkor én nem félnék az újabb süllyedéstől...

2010. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!