Péter.S kérdése:

Linux laptopra?

Figyelt kérdés

Van egy régi fujitsu siemens amilo laptopom

proci:1mag 1.8 ghz

ram 512mb

merevlemez:120gb

és kb enyit tudok róla

és tán valami 64-32mb-es vidikari integrált

Ezen a lapison melyik linux futna jól

Egy olyat keresek amin az alap programjaimmal kompatibilis(pl:vlc,utorrent,meg több féle böngészőő és flash alap legyen)meg azért is kéne mert romot főznék a táblagépemre

Előre is köszi.



2013. dec. 15. 20:39
1 2 3 4
 11/31 Szecsői Tibor ***** válasza:
Disztrót szerintem az alapján válassz, hogy mivel megy (reális mennyiségű szívás árán) az összes hardware-ed. Személy szerint én is debiant tennék arra a vasra, bár ez egyéni preferencia kérdése. Kezdőnek meg talán tényleg jobb az ubuntu-mint vonal inkább). Grafikus felületnek meg dobj fel valami könnyűt, pl LXDE, vagy ha az is lassú, akkor Windowmaker. Csúnya, de legalább gyors.
2013. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Most se értem, miért kell ennyire túlmisztifikálni a Debiant, pláne az ubuntuval szember. Az ubuntu annyit csinál, hogy a debian testinget félévente elnevezik ubuntu stabil verziónak, és lecserélik a default háttérképet, meg néhol átírják a stringeket ubuntura, ahol a felhasználó észreveheti. Tök ugyanazok vannak benne, csak az ubuntuban más a default háttérkép - nabumm.
2013. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2013. dec. 15. 22:44
 14/31 Szecsői Tibor ***** válasza:

#12 Mint írtam, egyéni ízlés kérdése, nincs túlmisztifikálva a Debian. Próbáltam elég sok disztrót már, 7-es Debianon néhány óra alatt működésre bírtam mindent a laptopomon (Broadcom 4311-es wifi modem, Nvidia Optimus included, + néhány elég kényes és speciális kód), 11-es Ubuntun ezt a mutatványt nem sikerült teljesen bemutatnom. Ezenkívül a Debian Wheezy+MATE-et lehelletnyivel gyorsabbnak érzem mint az Ubuntu Natty+Gnome2-t, bár ez lehet a felület miatt is, nyilván.

Viszont ami határozottan jobb a Debianban, az a support. Szoktak válaszolni a bugreportokra, meg minden :).

2013. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 claidheamohmor ***** válasza:

Naja, meg ubuntuban nem kell kézzel hegeszteni annyi mindent, pl. nincs annyi gond a licencproblémás cuccokkal (egyszerű dolgokra gondolok: 1. teleptsd a debian 7-es 2. próbálj meg lejátszani egy avi-t :XD)

Szóval: szerintem az ubuntu multimédiás szempontból barátságosabb. (Egyébként a Debian is meg a az OpenSUSE is meglepően tetszetős.)

Próbálkozhatsz Xubuntuval (xfce), Lubuntuval (lxde), Crunchbang-gal (openbox).

Vagy valami mini-linuxxal, pl. Slax, Puppy, Peppermint.

2013. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Szecsői Tibor: nem neked szántam a Debian-os értetlenkedésem. Én is wheezy-t nyomatok mate-vel, és eddig minden ismerősömnek azt tettem fel, ha linuxra adták a fejüket. Csak itt is felütötte a fejét olyan vélemény: "Ha kezdő vagy, akkor semmiképp sem javaslom a debiant. Tényleg jó, de még egy rutinos linuxosnak is tud meglepetést okozni." - ezt értem túlmisztifikálás alatt. Mintha az ubuntu nem debian lenne, azt meg bőszen ajánlgatja mindenki.
2013. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Szecsői Tibor ***** válasza:
Ah, értem. Szerintem sem macerásabb, mint az Ubuntu. Amit tényleg nem ajánlanék kezdőnek, az inkább mondjuk a Gentoo :). Igaz, azt pont nem próbáltam, csak az alapján mondom, amiket olvastam róla.
2013. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Nekem egyedül netezés és filmezés szempontjából kellene ugye én vlc media player használok és használnák meg amire még szükségem lenne az egy torrent kliens .

Amikor a pepermintos-t használtam akkor nem tudtam müködésre birni a vlc-t mert a hang jól ment a videó alatt de a kép csak egy nagy feketeség volt.Most windowst használok de néha elegem van amikor nem tudok normálisan megnézni egy youtube videót mert akad meg fagyogat a böngésző.De ami fontos lenne az az hogy legalább legyen flash és ha lehet alapon legyen fönn a vlc olyat keresnék.

2013. dec. 15. 23:11
 19/31 anonim ***** válasza:

Leírhatom mégegyszer, hogy a Debian-ban minden benne van, mivel ez az a disztrib, amihez a legtöbb csomag van alapból.

A szaggatós youtube-ra pedig a megoldás a viewtube greasemonkey script mind windózra, mind linuxra.

[link]

2013. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

És melyik verziót töltsem le mert az előzők közül irták hogy van már 7.3 de az oldalon csak 7.2-őt lehet letölteni(nem értem hogy a torrentes letöltésnél miért van anyi féle cd ,van1,2,3, féle és mind ugyan az).

Egy linket kérhetek?



És Köszönöm az eddigi válaszokat

2013. dec. 15. 23:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!