Péter.S kérdése:

Linux laptopra?

Figyelt kérdés

Van egy régi fujitsu siemens amilo laptopom

proci:1mag 1.8 ghz

ram 512mb

merevlemez:120gb

és kb enyit tudok róla

és tán valami 64-32mb-es vidikari integrált

Ezen a lapison melyik linux futna jól

Egy olyat keresek amin az alap programjaimmal kompatibilis(pl:vlc,utorrent,meg több féle böngészőő és flash alap legyen)meg azért is kéne mert romot főznék a táblagépemre

Előre is köszi.



2013. dec. 15. 20:39
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
És erre is rakhatok android kitchen-t mert szeretnék kicsit fözőcskézni rom-ot a táblagépemre mert azt láttam hogy ubira van de nem tudom hogy ezen is működne e?.
2013. dec. 15. 23:24
 22/31 anonim ***** válasza:

"S3/VIA A VGA"

Érdekes hogy nem volt akadozás, laggolás, melyik verziót használtad Lubuntuban!?


"lubuntut ment rendesen csak a wifi"

WiFi -vel néhány kártyával akadnak gondok...

[link]

2013. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Nemtudom én szerintem ment normálisan a lubuntu és a peperminos is lehet hogy néha megakadt de nagyon kevészer akkor amikor bekapcsoltam utána futott rendesen.
2013. dec. 16. 14:49
 24/31 claidheamohmor ***** válasza:

Hát pl. multimédia szempontjából pont az Ubuntut lehet ajánlani.

Debiannal simán nem fog tudni első körben mindenféle videót lejátszani, ubiban meg már telepítéskor kiválasztaja a harmadik féltől származó bizbaszokat, nem nagyon kell kézzel hegeszteni semmit. Ráér debianozni akkor, ha már megszokta a linuxot úgy általában. (Lubuntu, persze. Vagy Linux Mint Xfce, most raktam fel virtuális meghajtóra, kiváncsiságból, egész használható.)

2013. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, ebookokra fejlesztették az EasyPeasy-t, még letölthető, de nem tudom, mennyire használható amilóra. Talán egy próbát megér.
2013. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 claidheamohmor ***** válasza:

...ui.: írtak itt föntebb mindenfélét, pl., hogy az ubuntu is debian. Igen. Csak nem olyan, meg nem úgy :)

Egyébként a .deb csomagok ubuntun is mennek. Mármint menniük kéne.

2013. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Csxeba ***** válasza:

.deb csomagok nem feltétlenül mennek. Attól hogy a formátum ugyanaz, az architektúra eltérő. Van olyan debi csomag ami nem fut ubin és vice versa.


Az Ubuntu nem Debian és a Debian nem Ubuntu. Teljesen más repókat használnak. Ha az Ubi Debi lenne akkor egy /etc/apt/sources.list átírással meg lehetne oldani a debiről ubira váltást, de nem lehet. Nagyon sántítós ubit kapunk ezzel a módszerrel, ami összeomlik lépten-nyomon.


A Debian nem nagy varázslat, annyi a különbség, hogy a telepítés után egy kicsit többet kell konfigurálni. Én Ubival kezdtem, de már régebbóta van Debi a gépemen, mint amennyi Ubi volt és sokkal jobbnak találom.


A wifi problémát is megoldjuk, ha leírod hogy milyen wifi kártyád van (terminálba lspci és írd ide a wifi kártyához tartozó kimenetet).

2013. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

A Wifi kártya:Atheros AR5005G Wireless Network Adapter

Hát windows-on is amikor ujratelepítem nincsen wifi csak akkor ha a drivert felteszem . Csak hogy linuxhoz nem találtam semmi megoldást .

2013. dec. 17. 14:18
 29/31 A kérdező kommentje:
De amúgy nem problem csak veszek egy utp kábelt azt rákötöm.
2013. dec. 17. 14:19
 30/31 A kérdező kommentje:

Az lenne most a legnagyobb kérdésem hogy milyen programokat ajánlotok így linuxra.Vagy miért ajánlonátok a linuxot? Mivel jobb a windows-nál? Mert csak kis ideig használtam linuxot talán 1-2 nap és nem tudtam jobban beleméjedni a rendszerbe.

(A windows-sok kíméljenek meg a beszólogatásaik-tól)

2013. dec. 17. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!