Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy torrent oldalam, de...

Van egy torrent oldalam, de sajnos gyakran látogatják a "kedves" hackerek. Beléptem az oldalra, és láss csodát, mindenki az én nickemmel rohangált, +warnolva volt mindenki. Valakinek van ötlete hogy az illető hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 09:06
 1/6 Csxeba ***** válasza:
70%

Elég sok útja módja van egy jelszó feltörésének.

1. a legegyszerűbb út te agyadon át vezet -> valahogy kicsalták belőled (gyanús linkekre nem kattintottál mostanság?)

2. Keylogger van a gépeden -> naplózták a leütött billentyűidet

3. Bejutottak a gépedbe és RDP-vel leskelődtek rád (húúú!)

4. A szervert törték fel

4/a. SQL táblában tárolják a login/pass párokat és SQL injection-nel megszerezték.

4/b. bejutottak a szervergépbe és egyszerűen kiolvasták

5. Crackelték a jelszavadat brute force-szal vagy szótár alapú támadással


A támadások valószínűsége fentről lefelé csökken. Én nem ismerek más módszert, nem vagyok hacker (:D)

2013. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ennyi hozzáértéssel nem te írtad a torrent oldal kódját, hanem letöltöttél valami cms-t amit csak be kellett állítgatni. Ezek nem hackerek általában hanem vírusok, amik maguktól jönnek és a régebbi verziójú cms-ek gyenge pontjait kihasználva mindenfélét csinálnak. Ez nem csak nálad gond, hanem a legtöbb régi cms-nél pl joomla 1.5

Amit tehetsz, hogy pontosan beállítod a chmod értékeket mindenhova, frissíted a cms-t ha van elérhető frissítése, bekapcsolod a hosting cégnél az ftp korlátozást (tehát az ftp eléréséhez előzetes hitelesítés kelljen)

Ha továbbra is csinálja keresel másikat.

2013. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 4/a a nyerő!

Xss scriptekkel történt a behatolás.

Csak most kezdtem ezeket a php,sql dolgokat.

Hogyan kell használni az xss-t?

Hogyan lehet kivédeni?

2013. dec. 18. 09:33
 4/6 A kérdező kommentje:

XCSEBA!

Azért amiket leírtál,túl mutat jó pár ember szakmai tudásán! XD

2013. dec. 18. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:

"A támadások valószínűsége fentről lefelé csökken."


Inkább fordítva pont. A keylogger és hasonló megoldások ritkábbak jóval, mint egy SQL injection, sőt az SQLi az egyik leggyakoribb sebezhetőség.


Itt a 2013-as TOP 10 lista: [link]

2013. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező biztos vagy te az XSS-ben? Nem inkább SQL injection akar az lenni?


A védekezés elég "egyszerű", már a bemenetet megfelelő módon kell kezelni.

A "paraszt" megoldás, ha szépen szűrsz minden inputot valamilyen escape-elő függvénnyel.

Ennél szebb megoldás, ha prepared statementeket használsz, vagy PDO-t.

[link]

2013. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!