Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem a gépemet...

Hogyan fejlesszem a gépemet idővel?

Figyelt kérdés

Fejleszteni szeretném nyárra a gépemet, addig gyűjtök rá.

Most nem szeretném leírni hogy milyen gépem van, de ezek a konkrét csere dolgok, és ilyeneket akarok:

-Sapphire Radeon 2GB, nem tudom pontosan, de úgy 50-et szánok rá

-i5 processzor, arra is kb. 50.000 Ft

-Egy 8 GB kingston ram

-1 TB Western Digital merevlemez


Tudom, hogy nem annyira konkrét, de hogy érthető legyen:

Tegyük fel hogy megvannak ezek az alkatrészek, és a kérdésem az hogy mik azok az alkatrészek, amiket még cserélnem kell ezeken kívül, hogy minden kompatibilis legyen a fent írtakkal?



2013. dec. 26. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha i5-öt akarsz, tegyük fell 1150 foglalatú Haswellt, akkor H87-es alaplap is kell hozzá.


50-ért jelenleg a legjobb választás az R9 270X VGA.


8GB RAM-ot majd KIT-be vedd, mert Dual Channelben gyorsabb.


Na meg ezekhez kell egy normális, minőségi táp is. Például XFX Pro 450W, Cooler Master GX450W, Cooler Master G500W.


Gépházad milyen? Fontos az is, nehogy ne férjenek bele normálisan a hardverek, illetve fontos, hogy jól szellőző legyen.

2013. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
valami gagyi deluxe, piros és bmw autós orra van, régi már nagyon és tuti hogy új kell az is
2013. dec. 26. 21:05
 3/9 A kérdező kommentje:
meg ezeket fordítsd már le magyarra mert nagyon nem tudom pl hogy mi az a KIT, nagyon nem vagyok otthon a témában
2013. dec. 26. 21:07
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van a gépem most, és a sorrend ahogy cserélni akarok:

-Először videókártya

-Processzor, ram együtt

-Merevlemez


És úgy írd már le, hogy mondjuk például veszed a videókártyát, hogy jó legyen mellé még kell egy alaplap, utána processzor, hogy jó legyen és bírja, kell egy táp és egy gépház, valahogy így

2013. dec. 26. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:

A KIT azt jelenti, hogy nem egyben van a 8GB-os RAM, hanem 2x4GB, tehát 2 db 4GB-os modul. Pl:

[link]


Akkor valószínű az is cserére szorul, 10-13-ért már kapni jól szellőző házakat, amikben van hely mindennek. Például:

[link]


[link]


50-ből egy szorzózáras proci kijön, a szorzózáras és szorzózármentesek közti különbség annyi, hogy az előbbit nem lehet, az utóbbit viszont lehet tuningolni, emelni az órajelét. De szerintem ez bőven megteszi neked: [link]


És ehhez egy H87-es lap: [link]


VGA 50-ért:

[link]

Nagyon jó kis kártya, szinte minden megy vele Full HD High/Ultrán.


Tápot is vegyél mindenképp, mert a régi gépedben lévő tuti, hogy nem fogja bírni ezt a konfigot. Mint már említettem bőven elég lesz ehhez a konfighoz egy minőségi 450W-os táp. Pl:

[link]


WD-től ez az úgymond normális winyó adattárolásra 21k-ért, de ennyiért Toshiba 2TB-os is van.

[link]


[link]

És ez is ugyanolyan megbízható HDD.

2013. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De persze ezek az árak változhatnak nyárig, sőt tuti, hogy fognak, meg új dolgok is jelenhetnek meg, de nagyjából belinkelgettem és leírtam neked a dolgokat.


Figyelj, legelőször szerintem mindenképp tápot vegyél és gépházat. De célszerű lenne egyben megvenni az egészet..

2013. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. nagyon sokat segítettél, akkor először egy táp, ház és egy videókártya, a többi meg majd jön, köszi
2013. dec. 26. 21:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg kellene még egy hangkártya a gépembe hogy elöl is legyen ez hogy működik hogy elöl is hátul is, meg hogy integrált vagy nem, a hangkártya dolgot nem értem már csak
2013. dec. 26. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre felesleges a hangkártya dolog, de majd egy Asus Xonar DG/DS-t vegyél, ha mindenképp kell,de bőven megteszi az alaplapi hangkártya is, ha csak nem akarsz komolyabban zeneszerkesztéssel foglalkozni. Az említett hangkártyák olyan 8-12.000Ft között mozognak.


Gépház, táp, alaplap, proci, videókártya, winyó legyen a sorrend, szerintem így logikus..

2013. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!