Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a laptopommal, a...

Mi történt a laptopommal, a sok reklámtól nem látom az oldalt néha?

Figyelt kérdés

Tegnap óta.

Valami vírus?

És villog a kurzor, nehéz kezelni.

És szinte minden oldalon van van jobbra lent egy reklám, amit míg nem x-elek be, addig nem tudok semmit csinálni.

Fent jobbra egy szürke mozgó lehajtható fül, ami akár a gép oldaláig behajlik, alatta reklám.

És rengeteg reklámablak nyílik nyílik titokban.

És időnként megjelenik, hogy akarom-e menteni vagy megnyitni a bk-coretag.js fájlt.

És úgy villog a kurzor, hogy sokszor nem találom hol van, mert ugrál.

Előbb egy oldalból semmit nem láttam, mert balra fent hirdetés, balra lent egy nagy szürke háromszög, balra egy hirdetés, úgyhogy mindent eltakart a hirdetés.

Elindítottam a Microsoft Security Essentials teljes vizsgálatát és nem történt változás.

Mi történt? Vírus vagy új reklámfajta ami zavarja a gépem?

Mit lehet tenni?


2014. jún. 21. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Malwarebytes Anti-Malware és/vagy a Spybot Search & Destroy használatát javaslom.
2014. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csacsi2 ***** válasza:
2014. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fogadjunk hogy firefoxod van ?
2014. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 csacsi2 ***** válasza:
anizs777 Nem a böngésző felel a vírusokért, hanem a vírusírtó/tűzfal. Mellesleg a firefox 30 is a Safe Browsing API v2 -t használja akárcsak a chrome, ha erre célzol, legjobb api védelem az internet explorernek van (SmartScreen), de használhatsz egyszerü szöveges böngészőt is (lynx)... Mellesleg a noscript igencsak jelentősen segíti a firefox biztonságát. Ennek ellenére vírusírtó tűzfal nélkül teljesen mindegy melyiket használod.
2014. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első válaszoló, a Malwarebytes megoldotta.

Vírus volt?

Ezt most időnként futtassam a gépen, és akkor rendet rak?

IE 7 különben.

2014. jún. 21. 09:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem IE 9, az hogy lehet, magától átállt? Nem rég még 7 volt.
2014. jún. 21. 09:13
 7/10 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, összezavarodtam, Windows 7 és IE9?

Ennyire vagyok szakértő..........bocsánat

2014. jún. 21. 09:15
 8/10 csacsi2 ***** válasza:

Kapcsold be az valós idelyű védelmét és időközönként futtasd le. Amennyiben ez megtörtént, hogy vírust kaptál az azt jelenti hogy rossz tűzfalad van mert átengedte a vírust. telepíts egy megbízható vírusírtó/tűzfal szoftvert (Eset Smart Security,panda cloud...stb).

Amennyiben vírus kerül a gépre az a többi böngészőt is megtámadja ebböl a szempontból lényegtelen melyik böngésző!

2014. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csacsi2 ***** válasza:
Valós *idejű védelem amúgy meg a szkriptek blokkolásával biztonságosabbá teheted a böngészőt (#2).
2014. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csacsi2 igen arra céloztam
2014. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!