Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tegnap este kinyomtam a gépet...

Tegnap este kinyomtam a gépet mert fáradt voltam ma reggel 5ször indítottam be de indulás után 2 másodpercel megállt végül vártam fél órát és utánna betudtam rendesen kapcsolni mi haldoklik a gépbe?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"kinyomtam a gépet mert fáradt voltam"

mit jelent? kihúztad a konnektórból, lekapcsoltad hátul a tápot? A bekapcsológombot hosszan nyomtad addig amíg hirtelen le nem állt a gép?

Pedig nem nagy megerőltetés normálisan Start menü/Leállítás gombot nyomni. Csak 2 kattintás. Inkább így írnám: kinyomtam a gépet mert lusta voltam.

Szóval megy a gép, pörögnek a ventik, dolgozik a merevlemez, proci memória, futnak a szoftverek.

Aztán hirtelen elveszik az áramot.

Ennyi történik

a merevlemez feje nem áll vissza alapállapotba.

sérülhet a fájlrendszer, a Windows, végül is hosszútávon a merevlemezed teszi tönkre, ha sokszor alkalmazod ezt a módszert.

Ha újabb géped van akkor a bekapcsológombot (amikor megy a gép) egyszer röviden! megnyomva szabályosan leáll a Windows.

2014. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A bekapcsológombot hosszan nyomtad addig amíg hirtelen le nem állt a gép módszer akkor ha ezt nem csinálom többet akkor nem fog ilyen történni?
2014. aug. 14. 10:43
 3/3 Lajos54 ***** válasza:
Ezt a módszert (hosszan nyomott gomb) azért találták ki, ha valami miatt másképp nem sikerülne leállítani a gépet, legyen megoldás. De ezt "rendes" kikapcsolás helyett nem célszerű alkalmazni. Még a legjobb eset, ha "csak" kapsz egy hibajelzést, miszerint a gép legutóbb szabálytalanul állt le...
2014. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!