Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el rendesen a...

Miért nem indul el rendesen a gépem?

Figyelt kérdés

Szóval, amikor megnyomom a bekapcsolás gombot, "felhörren" a gépezet, megy egy ideig majd leáll, majd ezt automatiksan ismétli úgy 15 ször. Ezek után kapcsol be a monitor, és megy minden a legnagyobb rendben. Azt is észrevettem, hogy az alaplapon világít 2 zöld 1 narancs 1 piros led egymás mellett, ami egy idő után kialszik. Futtatam memtest-en, nem írt hibát. Kicseréltem a tápkábelt, ugyanaz. Lehúztam minden USB-t minden vezetéket, csak a VGA-t meg a tápot hagytam, semmi.


Ja és azt is észrevettem, hogy az egyik venti leállt, nem tudom, hogy ezért-e, de azóta terhelésen a proci speedfan szerint 85-90 C-on megy. Előtte kb 50 volt. Ennyit számít egy venti? Azon kívül még van 4, a procihűtővel együttl.


Várom az ötleteket...



2013. febr. 12. 14:01
 1/9 hypno ***** válasza:

A processzornak csak akkor lehet ilyen magas hőmérséklete, rosszul van feltéve rá a hűtő és nincs rendesen felpasztázva és a procihűtő ventilátor sem működik.

Vagy egyszerűen tönkrement a beépített szenzor.


egyébként sanszos, hogy nem azért 8o-90 fokos a proci mert leállt a ventillátor, hanem azért ált le a ventilátor, mert valami elbarmolódott. az alaplapon.


Én legelőször megkeresném az alaplap gépkönyvében, hogy mik azok a ledek és mikor világíthatnak.

2013. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A procihűtő fixen van rögzítve és rendesen működik, paszta is van rajta nem tudom hogy mennyi kell belőle de beteríti az egész felületet. A procihűtőn kívül még 3 venti forog benne.
2013. febr. 12. 14:45
 3/9 hypno ***** válasza:
És a ledek mit jelentenek, azt tudod már?
2013. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs a ledekről szó a User Manualsban. Kerestem a neten is, sokaknak van ez a zöld zöld narancs piros jelzés, szinte mindenkinek más esetben forul elő, azt meg nem írják, hogy konkrétan ez a jel mit jelent. Erről az alaplapról van szó: Gigabyte EP41-UD3L
2013. febr. 12. 15:34
 5/9 hypno ***** válasza:
100%

A LED-e a processzor terhelését jelzik. Minél több világít annál több fázis lép be a terhelés miatt. (Legalábbis ahogy olvastam.)


Találtam egy beszéldetést, ahol a srácnak kb olyan problémái voltak mint neked. Neki a végén elszállt pár dolog az alaplapján.



[link]

2013. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hypno ***** válasza:
A probléma szempontjából úgy gondolom nem lényeges, hogy más típusú alaplapról volt szó.
2013. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a hiba nem derült ki.
2013. febr. 12. 18:18
 8/9 hypno ***** válasza:
100%

Elpukkant neki pár kondenzátor a processzor körül.


Mondjuk ha ilyen bolond módon melegszik a procid, akkor lehet hogy magasabb feszültséget kap mint amit szeretnee.

2013. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval mi a megoldás?
2013. febr. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!