Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telefonos csalás áldozata...

Telefonos csalás áldozata lettem (? ) Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ma többször hívott egy számomra ismeretlen szám, vagyis volt több nem fogadott hívásom. Plusz egy sms sürgős, híjv szöveggel.


Én hülye visszahívtam, nem tudtam azt se megállapítani milyen nyelven beszél a hölgy aki felvette.

Kérdeztem angolul h beszél-e, első felindulásból eszembe se jutott h gyorsan le kéne tenni a telefont.

Utána még egy smst kaptam utolsó figyelmeztetés hívj most szöveggel, de már másik számomra ismeretlen számról.


Utánaolvastam és sajnos valóstínűleg jól bepaliztak, azt utólag vettem észre h nem sima 20-as számok voltak hanem +2-vel kezdődtek.



Nagyon félek h óriási lesz a mobilszámlám, nem tudom az az az egy perc 50 mp mennyibe fog kerülni nekem.. :(


Tudom az én döntésem volt h visszahívtam de ilyenkor nincs vmi hatóság akihez fordulhatok?


Járt már így valaki?



2014. okt. 16. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én felhívnám a szolgáltatómat és elmesélném nekik, majd megkérdezném mit tegyek.
2014. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

sajnos valószínűleg azt mondanák h én voltam a hülye h visszahívtam :( :(


Ami igaz is, de azért megpróbálom, köszi..

2014. okt. 16. 17:03
 3/11 A kérdező kommentje:

a munkámból adódódóan sokx van h idegen (pl céges) számról hívnak, azt nem tudom miért próbálkoztam majd' 2 percig a beszélgetni egy vadidegennel :(


Milyen kltsége lehet ennek??

2014. okt. 16. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg: ismeretlen számra mindig keress rá az interneten! Vannak a kamuhívások azonosítására szakosodott oldalak, ott esetleg le is írhatnád az élményedet hogy másoknak segíthess.
2014. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én mindig kikapcsoltatom a szolgáltatóval az emeltdíjas lehetőségeket.

így ha ilyent kapnék, és vissza hívnám, kapnám a hangüzenetet, hogy az előfizető kérésére nem kapcsolható...

2014. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tibor! Ilyet hol kell igényelni? :)
2014. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

sajnos arra nincs módom h minden ismeretlen számot lecsekkoljak, de nagyon félek h mekkora károm lesz ebből

:(


Amúgy először abban se vltam biztos h magyarul beszél-e a hölgy, azért is nem raktam le rögtön, meg ugye az sms is magyar volt..


Nem hiszem el h ilyen idióta voltam :(

2014. okt. 16. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:

#6: telefonos ügyfél szolgálaton is kérheted.

kikel kapcsoltatni minden emelt díjas szolgáltatást.

telefon, sms... így véletlen se tudsz belefutni ilyenbe.

anno (~2005) anyám futott egy ilyenbe, neki akkor 5 ezer forintját SMS -ezték le.

Azóta mindig kikapcsoltatom ezeket, hogy véletlen se fussak bele ilyenbe.

2014. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A mai nap ezt kaptam:


" sürgős, hívj ! Van valami fontos mondani ! "


a szám:


+2204389253

2014. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2014. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!