Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vízszintes, vibráló csíkok a...

Vízszintes, vibráló csíkok a monitor alsó és felső részén, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nemrég (körülbelül 3 hete) vásároltam egy Dell S2240L típusú monitort, vadi új gép mellé. A monitor tökéletesen működött, egészen nagyjából fél órával ezelőttig.


Pontosan nem tudnám megmondani, mikor, de mielőtt elkezdtem játszani (SimCity), filmet néztem rajta, akkor még nem láttam. 1-2 óra játék után visszatértem a filmhez és akkor vettem észre két fényes, vibráló csíkot a monitor alsó és felső részén. Az alsó csíktól felfelé kissé darabosan, hasonló fényes pontok, csíkok vannak (bocsi az idétlen megfogalmazásért).


HDMI kábellel van összekötve a videokártyámmal, próbáltam a HDMI és a tápkábelt is kihúzni, a monitoron, a géptől függetlenül, üresjáratban is fennáll a hiba.


Az érthetetlen magyarázkodásom mellé csatolok egy-két fényképet (szintén bocsi a rossz minőségért).


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. nov. 14. 09:51
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy a monitor beállításait is factory reseteltem.


Szerintetek visszavigyem a boltba? (Természetesen, még garanciális) Mit tudnak vele kezdeni?


Három hetes monitornak olyan nagy gondja mégsem lehet... És aligha van kedvem újabb 45 ezerért egy másikat beszerezni.

2014. nov. 14. 09:54
 2/2 A kérdező kommentje:

Oké, közben babráltam még egy kicsit vele, úgy tűnik, ha a HDMI kábelt kihúzom és a monitor csak fekete üresjáratban fut nincs jel felirattal, nem látszanak a csíkok.


Illetve a HDMI kábel ismételt visszadugása után a csíkok most halványabbnak tűnnek.


Ki fogom próbálni egy másik kábellel, kifejezetten örülnék, ha a kábelnek van csak baja...

2014. nov. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!