Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vibráló monitor, széteső 3D-s...

Vibráló monitor, széteső 3D-s dolgok, pixelhibák. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Üdv! Nemrégiben elkezdett vibrálni a HannsG HQ191D LCD monitoromon a kép, majd néhány napra rá játékok és 3D-s programok futtatása közben még grafikai hibák is megjelentek. Ezeket körülbelül úgy kell elképzelni, mintha eldeformálódnának, szétesnének a 3D-s dolgok. Videók futtatása közben pedig össze-vissza kis színes pixelek jelennek meg a videón. A VGA driverét frissítettem, majd kipróbáltam másik videokártyával, de az eredmény ugyanaz. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba, és a megoldás?

Gépem adatai: VGA: ATI Radeon 9600, Alaplap: Asrock 775-i65G, Monitor: HannsG HQ191G, ami 75Hz-en fut 1280x1024-es felbontásban.


2010. febr. 3. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg kezd tönkremenni a monitorod, ha van gari vidd vissza!
2010. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne szívj annyi jointot :D
2010. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 3D dolgok közben van hiba, akkor nem a monitor lesz. Ugyanis az tökre nem tudja, hogy mikor kell neki egy 3D játék képét megjeleníteni és mikor csak simán az asztalt. Ha viszont a játékok nem ugyanabban a felbontásban mennek, mint az asztal, akkor lehet a monitor a hibás.
2010. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a akri memóriája kezd tönkremenni? Mert az már nem mai darab.
2010. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Két különböző videokártyával próbáltam és mindkét esetben jelentkeztek a hibák. Egy kép FIFA-ból: [link]
2010. febr. 5. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt nem a monitorral van a gond. 3d vezérlő szoftverrel.
2010. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom, de kiderült, hogy a videókártya volt a bűnös. Nekem úgy volt, hogy újratelepítettem a gépet, aztán felraktam a videókártya driverét, és hasonlóan mint neked, csak nekem nem kockák voltak, hanem 3 pont egy más alatt, de ugyanilyen elrendeődésben, pixelre pontosan voltak egymás mellett/alatt. Nos mivel ezelött 2 hónappal járt le a videókari garanciája jóformán megszívtam. /mondjuk nekem az a szerencsém, hogy van integrált videókártyám, így nem kell másokra költenem addig amíg nem gyűlik össze a pénzem egy másikra, vagy még tervben van az is, hogy beviszem egy szervízbe.

TEHÁT A KÉRDÉSEDRE IS LEGYEN VÁLASZ: szerintem elromlott a videókarid vagy az alaplapod valamiért ne szereti!

2010. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hibás a vgad, nekem is ez volt.
2010. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem hiszem, hogy a VGA lenne a hibás, mert kipróbáltam másik VGA-val is és ugyanaz volt a gond. Újratelepítettem a Windowsomat, és csak azután jelentkezett a hiba, miután feltelepítettem a VGA driverét.

2010. febr. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!