Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék venni, de...

Laptopot szeretnék venni, de lányként nem tudom eldönteni melyik típus lenne a helyes választás. Tudnátok ez ügyben segíteni?

Figyelt kérdés

Felsorakoztatom, hogy mire használnám a laptopot, illetve (szerintem) minek kellene benne lennie (minimum).


Jelenleg egy nagyon régi (2006-os kiadású) használt laptopom van, amelynek a tároló kapacitása körülbelül 80 Gb és ez van ketté osztva C illetve D meghajtóra. Értelem szerűen a C meghajtón a rendszer fut, a maradék helyen (ami csupán 14 Gb) pedig a személyes dolgaimat tárolom. Egyetemistaként értelemszerűen a jegyzeteimet, az iskolához szükséges dokumentumokat, képeket tárolom. De mivel csak 14 Gb áll rendelkezésemre és a gép már így is lassú, ezért mindig csak az aktuális félévhez tartozó tananyagokat tárolom ami sokszor hátrány. Otthon van egy asztali számítógép. Azon van a fél életem. Nem tervezem, hogy mindent ami a PC-n van a laptopon akarok tárolni, de körülbelül 10-20 Gb-re tuti szükségem lenne, mint személyes adatok tárolási helyének. Továbbá a programokról... Egyedül ami sokat foglal az a Photoshop, valamint egy vírusirtó. A többi apró kis program ezekhez képest csak pár Mb, így szerintem a C meghajtón maximum 60-100 Gb-ra lenne szükségem. Nyilván fontos az is hogy a rendszernek legyen némi "hely"...

Valamint jó lenne ha a filmek, youtube-os videók nem akadoznának, illetve minden probléma nélkül nem írná ki 5 percenként a böngésző, hogy nem válaszol...

Ismerőseim szerint nekem egy 500 Gb tárolóhelyes bőven elég lenne, de apum meg úgy van vele, hogy miért nem veszek akkor 1 Terrásat. De minek, hogy ha az otthoni gépen minden minden rajta van és még csak nem is 1 Terrás?!

Ennyit a merevlemezről.


Amihez mindenképpen ragaszkodok: 15,6"-os kijelző, minimum 4Gb Ram, Intel Core i3 vagy i5 vagy i7 processzor (bár az i7 az már nagyon drága, de nem tudom milyenre lenne szükségem), legalább 2 db USB port és mindenképpen ragaszkodnék a Lenovo márkához.

Ami még jól jöhet: numerikus billentyűzet, kártyaolvasó, webkamera (bár ezek lehet hogy mindegyikben benne vannak)

Árban maximum 180.000 Ft-ig gondolkodom, de a 150.000 Ft körüli lenne a legjobb.

Találtam egy oldalt, ahol leszűkítve a kört 16 terméket hozott ki. Ebből ti melyiket ajánlanátok?

Link: [link]


Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2014. nov. 25. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

21/L vagyok, én apple laptopot vettem használtan, tökéletes, sokkal hatékonyabb vagyok mióta nem windows-t használok, minden ugyanúgy megnyitható, használható mint a régi gépemen, csak épp sokkal jobban működik, sokkal szebb prezentációkat tudok csinálni, jobban kezelhetők a jegyzeteim, stb., nézz utána


nekem macbook air van

2014. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem használtat akarok venni és mindenképpen a Lenovo-ra ruháznék be!
2014. nov. 25. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A linkeltek közül ez a legjobb (van benne 8gb ssd)

[link]


de az alapjám amit írtál elég neked ez is

[link]

Esetleg ha kevésnek látod a helyet vehetsz bele a dvd helyére másik merevlemezt. Vagy ha azt akarod hogy gyorsan induljon akkor egy ssd-t is (kb 30K)

2014. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy amiket belinkeltél a szűk keresztmetszet a memória. 4GB rammal sajnos leszenk gondjaid, főleg ha PS-t is használsz. Ami neked kell kb.:

-i3 v i5

-6-8GB ram

-500-1000GB merevlemez

-15.6" kijelző

-lenovo


sajnos ilyen gépek a 180-190k körüli kategória amiket látok, esetleg ha az amd-től nem zárkózol el, akkor jöhet ki a 160-170.

2014. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nekem a [link] tetszik a legjobban...

Mindenképpen Intel Core-hoz ragaszkodnék.

Otthon az asztali gépnek 2 Gb-os Ramja van és elég jól megy rajta a photoshop. De ha minden kötél szakad akkor nem photoshoppolok, mert nem sok időm van rá a hétköznapokban. Leginkább az zavar a mostani kis laptopomban hogy nem tudok megnézni rajta már egy kis youtubevideót sem, mert akadozik, lefagy. Néha legszívesebben kidobnám az emeletről, annyira be tud lassulni, pedig alig tárolok rajta valamit, illetve a C meghajtón is csak a rendszer meg egy pár vírusirtó meg hasznos program van rajta, semmi felesleges. És mégis lassú. Ráadásul tavaly novemberben lett kicserélve a ventilátorja mert ngayon recsegett, és most megint ez a helyzet. 1 évig bírta... És iszonyatosan át tud forrósodni.

Öreg már nagyon. Anyum munkahelyéről kaptuk (nyilván használtként)... Lenovo T43

Ez csak egy kis alapgép, mert anyumék szerverről dolgoznak, ezért ők mindent ott tárolnak, így felesleges nekik 500-1000 Gb-os...

2014. nov. 25. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok, én ezt találtam neked:

[link]


olyan, mint amit linkeltél, csak 8GB rammal.

A lassulás oka, a kevés memória, a youtube videók pedig a procid gyengesége miatt akadoznak. (meg persze ha több lap van nyitva az se segít, azért is kell a több memória)

Az edigital híresen drágábban adja a termékeit, bár ez esetben a +4GB memória 10k-rt szerintem elfogadható és a bolt megbízható. Van benne külön videókártya, uh ezzel jó pár évre bebiztosíthatod magad, főleg ha játékra nem használod.

2014. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!