Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elárasztották a Mozillát a...

Elárasztották a Mozillát a hirdetések/felugró ablakok, pedig én semmit sem csináltam, az AdBlock most kivételesen nem segít ebben?

Figyelt kérdés

Fontos, és kiemelném, hogy hiába teszem rá az Ad Block Plust, ami már eleve rajta volt, nem segít ebben. Semmi változás nincs! Egyik napról a másikra történt mindez. Megbízható oldalról töltöm a filmeket, játékokat (ncore). Tegnapi nap folyamán filmet néztem, onnan. Semmi más oldalról nem töltögetek, mégis ma mikor bekapcsoltam a gépemet, előjöttek ezek a hirdetések, spamok, felugró ablakok. Már mindent kipróbáltam. Leszedtem az AVG free vírusírtót. Futtattam a teljes időben, és nem használ. Bizony, talált egy csomó "fenyegetést", amiket el is távolított. De a fennálló problémám továbbra sem szűnt meg. Én már azt is megcsináltam, hogy töröltem a Mozillát, és újra telepítettem. Ez sem segített. Megnéztem a Vezérlőpultot, és teljesen rendben van minden, semmi furcsa nevű programot nem látok. Megnéztem a Bővítményeknél, és minden más helyen, ami csak létezik. Ismét semmi!


Fogalmam sincs, mit tudnék még tenni. Valaki, aki ért hozzá, annak nagyon megköszönném, ha segítene, hogy mit tudok még tenni. Teljesen tanácstalan vagyok. (Nagyon ragaszkodom a Mozillához, ez a kedvenc böngészőm. Mást nem igen használok, fel van rakva a Chrome, de nem tudok megbarátkozni vele!)



2015. ápr. 3. 16:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elírtam, az AVG-t is futtattam sokszor, de a Malwarebytes talált annyi fenyegetést. Tehát ezeket használom, előtte a Panda cloudot, és az Avastot, és semmi hasznuk. Utóbbi kettőt már töröltem (mivel a Malwarebytes-nek nem tetszett a Panda jelenléte, az Avast meg felesleges volt számomra.)
2015. ápr. 3. 16:24
 2/21 anonim válasza:
100%

1. Fent: Eszközök - kiegészítők - kiterjesztések. Ott nézd meg van-e valami fura.

2. Ghostery telepítése. (Eszközök-kiegészítők-kiegészítők letöltése.)

3. Ha nem segít,szedd le a NOD32-t és a Spyboot-ot és azokkal ölj meg mindent.

2015. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. - Két kiterjesztés van, egyik egy szível gomb a We Hearit-hoz, a másik az Ad Block Plus. (A bővítményeknél sincs semmi olyan, ami eddig ne lett volna ott.)

2. - Megnézem!

3. - A NOD 32 ha jól emlékszem, nagyon fagyott a gépemen (win 8). A másikat megnézem. Köszönöm szépen, majd írok, hogy sikerült-e.

2015. ápr. 3. 16:36
 4/21 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még a válaszok. Hát ez a Ghostery, elég érdekes, letiltja a hirdetést, de a hatalmas fehér, vagy szürke rész ugyanott marad. Nekem valami végleges kellene.
2015. ápr. 3. 16:49
 5/21 A kérdező kommentje:
De egy csomó hirdetést nem tüntetett el. Itt villognak a szemem előtt. A másikat majd kipróbálom.
2015. ápr. 3. 16:50
 6/21 anonim ***** válasza:

[link]

a nod-ot attol függetlenül ki tudod próbálni


külsőleg: [link]

"online": [link]

2015. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 coopper ***** válasza:

Szia.


Nagy valószinűség szerint feltelepült egy "reklám" kiegészitő vagy egy "reklám" virus.


Elsőnek nézd át ezt : [link]


A következő tipp virusirtás, illetve Malwarebytes Anti-Malware program futtatása, itt megtalálod a linkeket : [link]


Illetve ez is jó kis off line virusirtó ilyenek ellen : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 csacsi2 ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..


amennyiben tömeges fertőzésed van és módosult rendszerfájljaid akkor 2 lehetőség jöhet számításban. Vagy alaposan időt nem sajnálva átnézed a gépet és ami nem jó kijavítod, vagy újratelepíted.

Futtasd csökkentett módban az ajánlott malware írtót, kutasd fel hogy mi lehet az mert ennyiből nem lehet megmondani mi az és hogyan lehet eltávolítani. Több milliárd vírus van nem lehet találgatni. Nem elég pl a firefoxból eltávolítani, ezek az összes böngészőre felmásznak és ha ottmarad pl az internet explorerben akkor szépen visszateszi magát. Nézd meg milyen futó folyamatok vannak hogy legyen kiindulsái alap hogy igen ez a xy vírus...

2015. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Frissítettem a Mozillát, nem segített. Leszedtem az Online Eset progit, talált is 2 fertőzést, amik a következők:


[link]


A másik kérdésem az lenne, hogy találtam a Mozilla súgójában egy ilyen listát, amin érdekes nevű nem tudom mik vannak, ezeket nem lehetne valahogy törölni? Nem lehet, hogy ezek azok, amik tönkreteszik a böngészőt?


[link]


A Malwarebytes irtó pedig folyamatosan kiírja, hogy ezt meg azt talált. Ilyenkor karanténba helyezi, vagy egyszerűen csak jelzi, és nem csinál vele semmit?


Itt egy kép róla: [link]


Most nézem az Ad-ware irtót, majd meglátjuk, sikerrel járok e vele. De szerintem tuti hogy nem. Aztán Win 8-ban, hogy kell csökkentett módban indítani? F8-as nyomogatás nem használ semmit. Lehetőleg valami egyszerű megoldást ajánljatok, nem vagyok gépzseni. :/


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és azt is, hogy időt szántok rám, egy ilyen bénára! :)

2015. ápr. 4. 14:26
 10/21 A kérdező kommentje:
Letöltöttem újra az Ad Block Plust (ugye frissítettem a Mozillát), és úgy látom, gyakoriról eltűntek a hirdetések. Más oldalon viszont ott figyelnek... Haladás, de mégsem teljesen. :/
2015. ápr. 4. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!