Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elárasztották a Mozillát a...

Elárasztották a Mozillát a hirdetések/felugró ablakok, pedig én semmit sem csináltam, az AdBlock most kivételesen nem segít ebben?

Figyelt kérdés

Fontos, és kiemelném, hogy hiába teszem rá az Ad Block Plust, ami már eleve rajta volt, nem segít ebben. Semmi változás nincs! Egyik napról a másikra történt mindez. Megbízható oldalról töltöm a filmeket, játékokat (ncore). Tegnapi nap folyamán filmet néztem, onnan. Semmi más oldalról nem töltögetek, mégis ma mikor bekapcsoltam a gépemet, előjöttek ezek a hirdetések, spamok, felugró ablakok. Már mindent kipróbáltam. Leszedtem az AVG free vírusírtót. Futtattam a teljes időben, és nem használ. Bizony, talált egy csomó "fenyegetést", amiket el is távolított. De a fennálló problémám továbbra sem szűnt meg. Én már azt is megcsináltam, hogy töröltem a Mozillát, és újra telepítettem. Ez sem segített. Megnéztem a Vezérlőpultot, és teljesen rendben van minden, semmi furcsa nevű programot nem látok. Megnéztem a Bővítményeknél, és minden más helyen, ami csak létezik. Ismét semmi!


Fogalmam sincs, mit tudnék még tenni. Valaki, aki ért hozzá, annak nagyon megköszönném, ha segítene, hogy mit tudok még tenni. Teljesen tanácstalan vagyok. (Nagyon ragaszkodom a Mozillához, ez a kedvenc böngészőm. Mást nem igen használok, fel van rakva a Chrome, de nem tudok megbarátkozni vele!)



2015. ápr. 3. 16:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ok, megtaláltam a csökkentett módot, futtattam az ajánlott Malwarebytest. 0 vírust talált. És az összes többi program is. Én már nem tudom mit tegyek.
2015. ápr. 4. 16:00
 12/21 csacsi2 ***** válasza:

1 dolgot csináltál ok, de van még pár amin ne árt ha nem siklasz át (erről már mindent leírtam amit lehet). rossz a fogtömésed kiveszik, de ha nem tömik be nem lesz jó a fogad.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..

Ennyire nem megy, telepítsd újra az oprendszert, megkíméled magad a további kellemetlenségektől és attól hogy valami olyat kell tegyél amit eddig még nem ;)

2015. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 csacsi2 ***** válasza:

jah mégvalami feltetted az adblockhoz a szűrőket is? mert anélkül nem ér semmit, ezen listából blokkolja az újabbnál újabb reklámokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__43..

2015. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Az összes ott található szűrőt töltsem be? Van orosz, francia, mindenféle.

Fanboys nekem nincs, hufiltert beállítottam, köszönöm, és az EasyList alapból bevolt. Az about:config-g sikerült eljutni, de ott mit kell törölni, mit írjak be a sávba? Vagy mit kell pontosan kikeresni? Emlékszem, régen már jártam ebbe az about:config-ba, és valamit töröltem, és jó lett. Csak jó régen. :D Most folyatom a 7. pontodban, amiket írtál.


Igen, az újratelepítést akarnám pont elkerülni, mert totál nem értek hozzá. Nincs CD-m se, se hozzáértő ismerős. :/

2015. ápr. 4. 16:38
 15/21 A kérdező kommentje:
Most gondolhatod azt, hogy ilyen bénának minek gép. Csak ki gondolta volna, hogy ilyen előfordulhat úgy, hogy van vírusirtód, szűrőd, és plusz semmit se csináltál. :/ :)
2015. ápr. 4. 16:39
 16/21 csacsi2 ***** válasza:

Nem, nem gondolok semmi rosszat.

Lényegében az a probléma amiért lehetetlen segíteni, hogy nem tudod feltárni mi is az amit meg kellene szüntetni. Azaz a vírusra, vagy kéretlen programra, bővítményre, kiegészítőre.. utaló nevet, folyamatot. Ez megvan akkor van megoldás is. Feladatkezelőben nézd meg milyen folyamatok futnak, ott lesz a vírus is valamilyen formában. Lesz miből kiindulni.


Mivel már a vírus exe fájlját a vírusírók kiszedték így nem találnak már fájlt, viszont ezek rengeteg módosítást végezhetnek a gépen belül, amit nagyon nehéz feltárni és "visszacsinálni".

2015. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért se gondolom, hogy bővítmény, mert azt csak kijelezné a bővítményeknél. És még csak le se bírom tiltani, vagy törölni, mert semmi sincs ott. Szerintem vírus. Már néztem a Feladatkezelőt. Én nem igen látok semmi gyanús programot, már tiltottam, amit annak véltem.
2015. ápr. 6. 09:08
 18/21 csacsi2 ***** válasza:

elég egy script fájt (*.js) amit beolvas a böngésző a profilmappából.

Msconfig-ban nézd meg, tilts le mindent ami nem microsoft... kiderül hogy automatikusan induló-e.

2015. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de semmi sem történt. Az is eszembe jutott, hogy törlöm a Mozilla profilt és csinálok újat. Töröltem, visszaraktam a Mozillát, stb, és továbbra is minden ugyanúgy van. Mert gondoltam hátha a profilban van valami... :(
2015. ápr. 6. 14:29
 20/21 A kérdező kommentje:
Továbbra sem oldódott meg a dolog. Chromeot használok azóta ott hála istennek nincsenek reklámok. De továbbra sem tudom, hogy távolítsam el a Mozilláról! :/
2015. ápr. 21. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!