Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows Server 2003 és Windows...

Windows Server 2003 és Windows 7? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lenne egy szűz gép amire felkéne raknom a kettőt (tudom ez a server őskövület de nem én ragaszkodom ehhez).


Az úgy jó lenne ha mondjuk adok 50Gb-t a Server-nek és azt telepítem először, majd ha végzett a Windows 7-enek adok egy 200GB-t kb, és a maradékot később a Win7 alól felcsatolom Adattároló partíciónak?



#Windows #szerver #Dual System
2015. máj. 22. 09:13
 1/9 A kérdező kommentje:
A későbbiekben pedig ha már nem kell az illetőnek a Server akkor letörölném a két rendszert totálisan és az ebből összeadódó 250Gb-re mondjuk visszaraknám a Windows 7-et. Tudom hülyeség ez amit leírtam, de hát nem én akarom ezt.
2015. máj. 22. 09:15
 2/9 Tengor ***** válasza:
Mi a telepítés célja? A server nem fog tudni futni akkor, amikor a Win 7 fut. Hét közben 8-16 között levelező és fájlszerver a gép, máskor meg youtube-oznak rajta?
2015. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre kellene a két OS és bírja a vas akkor virtualizáció.
2015. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A server-t 1 max 2 hétig csak tanulmányozni akarja az illető, hogy mit hol talál ha vizsgára kerülne a sor vagy mi. Tehát nem kell egyszerre futnia a két rendszernek. Mint írtam ezen idő letelte után nem csak windows 7 lenne rajta.


2-es: Elég erős gép de nem akar virtualizálni az illető.

2015. máj. 22. 10:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha így rakom fel ahogy leírtam: 1. server, 2. windows 7 akkor működni kell mindenféle helyreállítás nélkül? Tehát indításkor lehet választani a két rendszer közül? Én mindig is az egy stabilan működő rendszer híve voltam, de raktam már fel Linux - Windwos kombót is (ott a Windows-al kellett kezdenem, hogy ne csessze szét a Grub-ot). Akkor gondolom itt is az idősebbel kéne kezdeni tehát a Server 2003-al.
2015. máj. 22. 10:42
 6/9 Tengor ***** válasza:

Győzd meg a virtualizációról. Ugyan annyi virtualizálva felpakolni, ellenben nem kell takarítani utána, csak törölni a virtuális gépet.

Egyébként mit akar rajta tanulmányozni, ha már a telepítéshez is segítséget kér?

Tippre azt mondanám, hogy ahogy írtad, az Server 2003-at tedd fel először. Mivel nagyon kevesen telepítenek ilyen értelmetlenül rendszert, nem hiszem, hogy bárki is majd tapasztalatból fog beszélni...

2015. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015-ben vizsgázni Windows Server 2003-ból? Azért ez a vicc kategória :D Egyébként szerintem is a virualizáció ilyenkor a legjobb megoldás.
2015. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. 2015-ben valóban elavult a 2003 Server. 2k8/2012. Én múlthéten vizsgáztam 2012-n. Virtualbox fel és arra egy szerver meg egy kliens. Ha van benne 4GB RAM akkor ez a legjobb megoldás.
2015. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, igen úgy is lesz szerintem, ha minden áron ragaszkodik a dologhoz akkor Oracle-ben felrakom neki. Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 24. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!