Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Particionálás: hogyan tudok...

Gabor V kérdése:

Particionálás: hogyan tudok két particiot egyesiteni, ha az egyiken az aktuális OS fut? Hülye vagyok a kérdéskörből, de azért próbálkoztam rendesen - lásd a hozzáértők számára valószínűleg roppant szórakoztató leírást alul.

Figyelt kérdés

A korábban a notebookomon futó win 8.1-nek kevés helyet hagytam, így folyton kifogyott a lemezterület. Ezt megelégelve szerettem volna egyesíteni két partíciót (az egyiken a 8.1 volt, a másikon egy vész-XP), de nem értek a kérdéshez, így össze-vissza ámokfutottam, aminek a következő, csinos kis kupleráj lett az eredménye: <a href="http://postimg.org/image/j7bd1o3i5/” target=”_neww”> link <\a>


Próbáltam a következőket:

1) a Parted Magic nevű, Linux-alapú, közvetlenül bebootolható os/rescue-ban lévő partition managerrel egyesíteni a két partíciót (a 19 és a 13,5 gigásat), de nem találtam benne a "merge" funkciót - és mintha külön köteten, vagy micsodán, "sda"-n lenne az általam egyesíteni próbált 2 terület - ez utóbbi nem látszik a lejebb közölt screnshoton, de ha fontos, annak is utánanézek.


1.1) Itt fognak hangosan felröhögni a geekek: ebben a linuxos Parted Magicben nem tudok megnyitni külsős installfájlt, azaz hiába töltök le a PM-be bármilyen, magát szupernek hirdető partíciokezelő progit, az installfájlt nem tudom megnyitni - valami archive managerrel nyitja meg es beledob egy, szamomra mar ertelmezhetetlen kiterjesztesekkel biro konyvtarba.


2.) Kínomban feltettem a 13,5 GB-os particiora egy Win7-et, hogy megis letöltögethessek particiokezelő programokat - és meg is tudjam nyitni őket :D Az EaseUS nevű fejlesztőtől származó Partition Master-je már rendelkezik az általam áhított "merge" funkcióval, de ugye most a házasítás egyik fele az a partíció lenne, ahonnan az OS-fut, szóval patthelyzet van - a Particion Master képernyőjéről készült a screenshot, semminek a driver-je ninc fenn, mert az alaplap a Win8-at tamogatja csak, nyilván azért ilyen pixeles szar az egész.


Ennyi nagyjából, persze voltak még vicces etapok (rájönni, hogyan lehet usb-re, mivel nincs optikai meghajtóm, bootable iso-t készíteni; letiltani az usb 3.0-t a BIOS-ban, szintén ugyanitt összevissza állítgatni az USB és a HDD mindenféle hárombetűs módozatait), de ezeken már túl vagyok és úgy-ahogy elsajátítottam őket, szóval nem sopánkodom, mert bölcsész létemre rengeteget tudtam meg erről a csodás világról egy nap alatt, de most már szeretnék újra egy Win 8.1-et, egy 30+ GB-nyi partíción.


Köszönöm előre is a segítséget!

Gábor



2015. aug. 7. 13:06
 1/4 Neuhauser László ***** válasza:

Tehát:


Van egy HDD két partival, legyen most C: és D:

C: - n van a rendszer, de keveset adtál neki


Fogsz egy értelmes parti-progit, mondjuk innen: [link]


A D: partíciót összébb húzod oly módon, hogy ELŐTTE maradjon sabad hely (tehát a C: és D: meghajtók között.)


Így a következőképp néz ki a dolog: C: -- ÜRES HELY -- D:

Ezután a C: - t "megnyújtod" az imént létrehozott szabad helyet is felhasználva


Ehhez nem kell semmi extra, simán a HDD-n futó Op.rendszerről is lefut, de időigényes, és áramszünet esetén adatvesztéssel jár(hat)

2015. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi, de egyelore problemat jelent, hogy a C-n van maga az oprendszer, az altalam kinomban feltett win7, a D-n meg egy tobbszaz gigas particio filmekkel, és csak utana a C-vel egyesitendo terulet így nem tudom a futo os-bol sajat maga particiojat mozgatni, atcimkezni.


Itt a jelenlegi helyzet; nekem a most C es G jelu teruletet kene egyesitenem, ugy, hogy a C-n fut az os jelenleg.


Kozben ratalaltam a szinten live cd-jellegu GParted-re, kiirom azt es elinditom, hata igy sikerulni fog az akcio, a windowst megkerulve...

2015. aug. 7. 14:06
 3/4 A kérdező kommentje:

Update: a Gparted vmiert nem tolt be teljesen, de kozben az altalad javasolt vonalon, a fizikailag is egymast kovetoen elhelyezkedo c-d-stb particiok nyoman tovabbgondolva rajottem, hogy a hatalmas, d jelu particiomraol le tudok csippenteni "balrol", a c szamara partiz giganyi helyet, amire bosegesen felfer az altalam ahitott win 8.1, aztan majd arrol garazdalkodom tovabb... de a legfontosabb, hogy a) legyen win 8.1-em a c-n eleg tarhellyel, b) ne toroljek bele a kb 80%-ban kihasznalt, 400+ GB-nyi adatparticiomba - es a resize-zel megvalosithato mindketto. Jelenleg epp anagy particio atmeretezesen dolgozik a Partition Master; ugy nez ki, mukodni fog, ha megsem, akkor meg irok ide.


Koszi a segitseged, szep napot!

2015. aug. 7. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Már installálom nagyban a 8.1-et a megnövelt partícióra... köszi még1x!
2015. aug. 7. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!