Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek visszavigyem a...

Szerintetek visszavigyem a gépem garanciális javításra, vagy fizessek a javításért?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kaptam egy nem is olyan rossz gépet, csakhogy nagyáruházból való.

(ehhez képest nem rossz)

Először is már annyira poros, hogy szerintem hamarosan leáll, mert nem tud működni a portól.(nem szedhetem szét)

De ezen kívül van valami kék halál probléma is.

Ismerek egy megbízható szerelőt, ő már megnézte, és nem tetszett neki, írt is egy hibalistát, hogy miket nézessek meg a garanciális javításon.LISTÁT írt,úgy hogy ő sem szedte szét... (jelenleg nem találom a listát, ezért nem írom ide)

Ő nem olcsó, de nagyon jól és gyorsan dolgozik, gyakorlatilag a szarból is várat épít, reális áron (a reális ár is magas...)


Én nagyon maximum 3 napra tudom nélkülözni a gépet, ő pedig maximum 2 nap alatt megcsinál bármit.

A garanciális javításokról azt hallottam,hogy 3 hónap is lehet, aztán meg benyögik, hogy hát "arra nem terjed a garancia." és alig lesz jobb a gép.

Ugyanakkor fizetni sem szívesen fizetnék.

A plusz 5 év garanciát nem sikerült ránk sózniuk hála istennek, de 2 év így is van, nem tudom eldönteni,hogy mi a jobb.

Bukjam a garanciát, fizessek és legyen jó a gépem, vagy hordjam garanciális javításra és hetekig üljek gép nélkül?


2015. szept. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiporolni egy gépet és ezért pénzt kérni... hát nem tudom, de ilyen "munkára" megkérnének, pofám nem lenne pénzt kérni.

Átnézni a drivereket, sem hiszem, hogy pénzt kellene kérni.


Profin bevizsgálni a hardvert, ami esetleg hibás, azért reális pénzt kérni természetesen.


Nem tudom milyen gépről van szó, laptop vagy nagy asztali gép?

2015. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez egy asztali gép, de nem is az a probléma,hogy ki kell porolni.

A gép, mivel garanciális, le van ragasztva, amin ha a ragasztót átvágjuk a garancia érvényét veszíti.

De a kiporoláshoz is szét kéne szedni, magyarul egy ilyen miatt érvényét veszíti a garancia.

Ugyan elvihetném, és talán a garancia keretein belül ingyen meg is csinálnák...de biztos hogy ott állna náluk MINIMUM 1 hétig, nem hinném,hogy ugranának,hogy jaj azonnal megnézem....hisz a vevő már fizetett,bőven ráér.


De nem csak ez az egy gond van vele, úgyhogy lenne még itt munka.

Ismerem ezeket a nagy garanciáléis javítokat, szarnak bele az egészbe.

Akinek meg fizetek az úgy is csinálja a munkát.


A dilemmám,hogy odaviszem garanciális javításra, várok 3 hónapot, majd visszaadják, és mint ismeretes semmi olyat nem fognak rajta javítani ami nekik nem éri meg, így vagy valami jogi szöveggel leráznak,hogy erre nem terjed a garancia azt fizessem ki vagy hozzá se nyúlnak és azt mondják,hogy jóvan ez így,.

De egy maszek szervízben ahol rendesen megcsinálják és ahol fizetek ott legalább rövid időn belül egy jó géept kapok vissza.

2015. szept. 8. 16:15
 3/4 pinkpancser ***** válasza:

Mivel üzemszerűen porosodik a gép, így elvileg garban kéne tisztítani. Persze ha van időd/kedved otthagyni a gépet. Ha matricás és megbontod, akkor ugrik a gar, de akár magadnak is kitakaríthatod rendszeresen, így pedig fizetned sem kell érte.

Hogy melyik megoldás a jobb, azt nem dönthetjük el helyetted. De többek közt ez az ilyen problémák miatt számítógépet nem áruházból, hanem számtech boltból veszünk. Egyébként megosztod velünk azt a listát? Kíváncsi lennék mi az a sok hiba amit egy pár hónapos gépen találhatott a szaki. Kék halálra pedig töltsd le a bluescreenview programot és megmondja mi okozza (mert nem csak a gép hibája lehet).

2015. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szedd le a matricát, és porold ki.

BluescreenView-ot leszeded és megnézed mi a hiba oka.

2015. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!