Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kérem szépen valaki elmagyaráz...

Kérem szépen valaki elmagyarázná nekem hogy mit jelent zenében ez az érték? "384khz/34 bit PCM kódolással"

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy fejhalgató minőség erősítőt ANALOG ban...a Sony-tól.

De nem tudom mennyire érné meg.


Van egy 34 bites tudja a fene mi...

És van egy 24 vagy 26 bites valami....



Előre is köszönöm a válaszotokat.



2015. dec. 29. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Akinek nem elég a 24/96 sima zenehallgatáshoz, az fizessen nagyságrendekkel többet a semmivel se jobb, de nagyfelbontású és csodálatos cuccért. Sokkal fontosabb paraméterek (emelkedő fontossági rendben):


1. DAC pontossága (erre pont érdemes sokkal többet áldozni, és ez tökéletesen mérhető adat)

2. A hallgatni kívánt felvételek minősége (nulla hatásvadászattal és varázslással is tökéletes hatás és varázslat ugye) - eltérőek a tapasztalatok, nincs igazság.

3. A lehallgató lánc minősége, különösen az átkozott hangszóróké

4. A lehallgató helyiség csillapítottsága (mértékkel persze) és arányai, térfogata, na meg a konkrét elhelyezés.


Ne hizlald a valagukat azzal, hogy megveszed a csillivilli, tényleg rengeteget érő audioékszerüket, mikor ott vár valahol egy sokkal alkalmasabb motyó töredékáron, jóval többet fordítva a valóban kritikus elemek minőségére!

2015. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha analóg erősítő, akkor mit keresnek itt a digit kódolás adatai? Értelmezhetetlen a kettő együtt...

De pont Sonyt...? Még 30 évvel ezelőtt értettem volna...

2015. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végignéztem a Sony USB-s DAC-os fejhallgató-erősítőit:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


és a PHA-3-as típusnál találtam utalást 384 kHz-es mintavételezési frekvenciára és 32 bites bitmélységre, ha tömörítetlen PCM formátumú digitális jelfolyamot közvetítesz az erősítő digitális-analóg konvertere felé.


De ilyen hanganyag nemigazán létezik konzumer körökben.


A DVD-Audio ( [link] ) de még a HFPA ( [link] ) is maximum 192 kHz-es mintavételezési frekvenciájú, 24 bites bitmélységű digitális adatfolyamot fogad.

2015. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak a teljeskörű felvilágosítást...

A 2.válaszolónak azért a SONY mert a márka JAPÁN hoz tartozik...kizárólag csak ezért gondolkodom ebben a márkában..nevezhetjük JAPAN fanságnak.

A 3.válaszoló bocsánat azt hiszem rossz kódolás értéket adhadtam meg vagy nem tudom...

Jah s ne haragudj de nem tudok angolul.

2015. dec. 30. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!