Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux alapok: mit ajánlotok?

Linux alapok: mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok linux témában ezért bocsánat, lehet h hülyeségeket fogok kérdezni...

1.Hányféle linux verzió létezik? Mi a különbség közöttük?

2.Windows 7 Ultimate mellé melyiket lehet feltenni? Hogyan? Hogyan, mikor tudom kiválasztani h melyiket akarom futtatni?

3.Programozási nyelvek között mi a különbség? Mindegy hogy melyiket használom?

4.Vírusirtó kell rá? Melyik lenne a legjobb?

5.Ha a windows-on rajta vannak a driverek akkor az ugye nem jelenti azt hogy a linuxon nem kell őket felrakni?

Hol tudom megtalálni a nekem szükséges drivereket?

6.Milyen "hasznos" progik vannak rá(főleg a programozásba szeretnék belekezdeni)? Mi az amit mindenképp fel kéne raknom?


2010. márc. 25. 23:52
 1/2 czibles ***** válasza:

1) nem teljes a lista: [link]

rengeteg féle van. szerintem ubuntu-t rakj fel

[link]


2) így telepítsed: [link]

és igen, tutod win mellé, csak csinálni kell neki 1 particiót. majd bekapcsoláskor lesz egy lista, hogy mit szeretnél inditani (grub).


3,6) ha már linux akkor python. ezen az alapokat nagyon jól megtudod tanulni. könyvajánló: "Tanuljunk meg programozni Python nyelven", ezen kívül számos más forrásból is meg lehet tanulni. (google a barátod)


4) nem kell vírusirtó (van linuxra is vírusirtó, de az ugyan úgy a win-es vírusokat keresi)


5) nem kell driver linuxra. kivéve a videókártya illesztő progija, bár ez nélkül is szépen fut. (inkább akkor szokott nállam megbolondulni, ha azt felrakom.) (NVIDIA kártyával jobban szeret működni.)

2010. márc. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 grubesa ***** válasza:
Egyetértek... ubuntu.
2010. márc. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!