Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen program nyelvben...

Milyen program nyelvben íródik egy operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok közép iskolás leszek ne ítéljetek el csak kíváncsi vagyok. Ismerek a programozási nyelvek többségét. Arra lennék kíváncsi milyen programozási nyelvben íródhatott olyan operációs rendszer mint a Linux 14, Windows 10, Mac OS X, Tudom írhatnám simán, hogy Windows illetve Linux de pontosítok..! Illetve milyen nyelveb íródhatott egy böngésző amit egy átlag ember is használhat pl.: Google Chrome, Opera, Firefox, Internet Explorer, előre felhívnám a figyelmeteket, hogy nem megváltani szeretném a világot, nincs a terveim között, hogy én csinálom meg a világ legújabb legszebb Operációs rendszerét vagy a leggyorsabb böngészőt csak kíváncsi vagyok.

2016. márc. 13. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
C, C++, Assembly
2016. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Google Chrome, Opera, Firefox, Internet Explorer"


A fő részeit mindnek C++ nyelven. A játékok 99%-át is.

2016. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
51%

A windiwsokat, macet és a böngészőket Pythonban és Smalltalkban. A linuxonat és az IEt pedig C#ban.



Neem..egyébként leginkább C++

2016. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

"Linux 14, Windows 10"


Azért ez nem így működik :)


A Linux nyílt forráskódú amúgy, tölts le egy kernelt a kernel.org-ról és bele tudsz nézni, sőt, át is tudod írni ha akarod. Ugyan így a programokat is, pl a Debian esetén: [link]

2016. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
A Linux főleg C, de vannak Assembly részek is. Nini: [link] Tömörítsd ki, és megnézheted a teljes forrást!
2016. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csxeba ***** válasza:
76%

Mi az a Linux 14?

Attól függ, milyen szinten érted az operációs rendszert, hisz maga a környezet a különféle feltelepített programokkal is maga az operációs rendszer.

Összetettebb projektek (mint operációs rendszer vagy böngésző) esetén a program futtatott állományokból és programkönyvtárakból áll. Ezeket különböző nyelveken is írhatják, pl. van egy projekted C++-ban, de használsz vagy írsz hozzá C-ben könyvtárakat, modulokat.


Az operációs rendszerek esetében a rendszermag főleg C, illetve valamennyi Assembly lehet, ha a vashoz közel kell programozni, pl. drivereket.

Magasabb szintű elemei az operációs rendszernek, mint az asztali környezet, applikációk, futási környezetek már magasabb szintű nyelveken is íródhatnak, mint a C++ vagy Win esetében újabban a C#.

Aztán Linuxnak és Windwosnak is van ún. shell nyelve, egy scriptnyelv, amiben kis programokat lehet írni. Ez Linuxon valamelyik sh implementáció, mondjuk bash vagy dash, Windowson ez a batch, a VisualBasic és C# is lehet.


Netes applikációkat írnak még csomó nyelven (Java, Python, ...), illetve maga a web programozás is külön világ (JavaScript, PHP, ...).

2016. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy OS több nyelven íródik tehát nem úgy születnek hogy megnyitnak egy notepadot aztán 18124974 sor után meg rányomnak a mentésre és kész. A felhasználói progik szintén.
2016. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!