Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik valahol egy mélyebb...

Létezik valahol egy mélyebb leírás az operációs rendszerek működéséről?

Figyelt kérdés

Arra a részre gondolok, amit nem az "hétköznapi" felhasználóknak szántak.

Beállítások, amik meghatározzák a rendszer működését pl. regedit, parancssor használata, a fájltípusokról leírás, működésük, mit miért hogyan, mi mit befolyásol, hol tárolódnak azok a fájlok, amik egy program kitörlése után megmaradnak a programról, mit befolyásolnak a fájlok a WINDOWS mappában (melyik mit), és stb... a lista szinte végtelen, pont ezért nem is tudom, hogy mire kéne egyáltalán rákeresnem.


Valaki esetleg ismer olyan forrásokat, ahol ezek le vannak írva részletesen?



2016. jan. 12. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Rendszerfelügyelet rendszergazdáknak:

[link]


Powershell 2.0:

[link]


Mivel nekem teljesen más a végzettségem, így az elém került problémákat az internet és angol tudásom segítségével oldottam meg. Továbbá az operációs rendszer minden menüjének minden almenüjét megvizsgáltam, amit nem értettem, rákerestem, stb. Rendszerfelügyeleti eszközök a második otthonom. :)


Továbbá azért is jó, hogy fejből tudok akár almenüket is, mert pl.: egy török nyelvű gépen is boldogulok, természetesen Windows. Linux-ot még csupán adatmentésre használtam.

2016. jan. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

+ Még talán ez (msconfig):


[link]


Tom's Hardware, Prohardver - látogatott oldalaim.

2016. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És pár másodpercen belül én is laikusnak fogok tűnni, mert jön egy programozó. ^^Respect!
2016. jan. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

++ BIOS-titkok című könyv (2004)-es


Egyébként a rendszered BIOS-ához az alaplap kézikönyvében is elég summás áttekintés van, 1-2 olyan, amelyre esetleg rá kell keresned.

2016. jan. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#1-4ig :D


Pontosan laikus. Mert a BIOS, msconfig meg társainak SEMMI köze az oprendszerhez.


Mert:

- BIOS: operációs rendszer előtt fut le és ellenőriz, meg minden mást csinál. Tehát, OS-től független.

- msconfig: egy program, ami csak a windowson található, így nem köthető az OS-hez.


Minden ami Operációs rendszer eleme, a mindenhol megtalálható: linuxon, windowson, apple rendszereken, andoridon és sorolhatnám.

Tehát a Windows tényleges operációs rendszer anyaga az max 300MB! A többi ami a több GB-ot teszi ki, azok bónuszok meg csilli-villi elemek:

- grafikus felület (grafika nem OS elem)

- beépített programok (Media player, stb)

- codecek

- particionáló (pl. HDD-t)

- stb


Ha jobban érdekel, akkor nCore-ról vagy boltból ezt:

[link]

2016. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jan. 13. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előzőek tényleg inkább win funkciókról írnak.

Ha az os mélyebb működése érdekel akkor ezeket javaslom. (Pl : mi az a szemafór, ipc, conext switch, ütemezési algoritmusok, virtuális memóriakezelés, inode...)


Vadász dénes operációsrendszerek. (Miskolci egyetem)


Ez ncoreon nfönt van.

[link]

2016. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem olvastam. De a tanárom javasolta ezt is :). [link]
2016. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanenbaum professzor konyve orok alapmu, ha komolyan erdekel a tema mindenkepp szerezd be. Hacsak a windows kezelese erdekel nem ezt keresed, de akkor a temakor is rossz ahova a kerdesttetted.
2016. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
+1 a Tannenbaumnak. #8 által ajánlottat én olvasgattam (BME-n ezt ajánlották), de nagyon nem tetszett, szerintem kifejezetten száraz, nehéz olvasni - mondom úgy, hogy a téma egyébként kifejezetten érdekelt.
2016. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!