Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan képes egy program (pl....

Hogyan képes egy program (pl. rendszerfigyelő, feladatkezelő, stb. ) figyelni a processzor (ki) használtságát? Aránylag mennyi erőforrásba/műveletbe kerül egy ilyen lekérdezés?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy észreveszed-e de amikor a feladatkezelő betölt akkor egy pillanatig maxon megy a processzor. Na most ez így van egy új generációs i5-ön is. Ez lehet hogy azért van hogy kiderítse a maximális sebességét, de lehet, hogy a grafikonok betöltése tényleg ekkora erőforrás.
2015. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Grafikonok BETÖLTÉSE???

:O


A processzor használatának mérése nem valós időben kéne történjen?

(ellenben valami időgépnek kéne működnie a gépen belül..... *sarcasm*)

;)

2015. júl. 17. 13:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Az operációs rendszer egyik feladata a hardver kezelése. Tudja, mi van a gépedben, így azt is tudja, hogy milyen processzorod van, az milyen órajelen működik, stb. Az operációs rendszer osztja ki a programok számára a processzoridőt is. Egyszóval mindent tud az operációs rendszer arról, hogy mit csinál a processzor. A programok az operációs rendszertől pedig le tudják kérdezni az állapotát, többek közt a kihasználtságát is.
2015. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 SimkoL ***** válasza:
100%

Windows Management Instrumentation (WMI)

1-2 % egy régebbi procinál minden process lekérdezése. [link] Csak a proci terhelésének lekérdezése szinte nem is mérhető. (szinte)Minden Windows alatti nyelvből elérhető.

2015. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, erre voltam kíváncsi.
2015. júl. 18. 12:05
 6/15 SimkoL ***** válasza:
A wmi 'kezelése' annyira nem tűnik elsőre egyszerűnek, istenigazából nincs is rá sűrűn szükség, de egy kis utána olvasással mindent le tudsz kérdezni a rendszerről. Emberes méretű(hosszú) típus, változónevekre... készülj :)
2015. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ém most igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire lassítja a rendszert, ha a CPU grafikonom 50 ezredmásodpercenként frissíti magát (azaz 20 lekérdezést és kirajzolást csinál másodpercenként).


Akkor ezek szerint nem túl sokkal....

2015. júl. 18. 22:17
 8/15 SimkoL ***** válasza:
Más a lekérdezés és a 'rajzolás'. A grafikai dolgok 'odavágnak' a CPU használatnak, agyon optimalizálni pedig csak ha nagyon muszáj. Régebben írtam egy mp3 lejátszót, televágtam 'design'-al, képes volt felmenni 50 %-os CPU használatra. Nélkülük jóval 10 alatt.
2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

0-25 pixel magasságú kék vonalakat húzkod a tálcára egy fekete ablakba. Ill. gondolom 25 pixel szélesség alatt az üres résznek visszahúzza a fekete vonalat.


Legalábbis ennyi, amit hobbiprogramozói, kezdő szinten látok a dologból.

Amúgy meg valami olyasmit hallottam, hogy Linux-on kicsivel kisebb erőforrásból is meg tudják oldani az alap, 2D-s, pixelgrafikus dolgokat.


Ti hogy látjátok?

2015. júl. 20. 14:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Használd a GPU -t a rajzolgatásra és nem vág oda a CPU -nak.
2015. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!