Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem egy olyan...

Mondanátok nekem egy olyan esetet, ahol egy virtuális közösség adott megoldást egy létező problémára?

Figyelt kérdés

Esettanulmányt kéne írnom, de sajnos nem nagyon tudok ilyen esetekről. Ha tudnátok mondani párat, onnantól menni fog.

Köszi szépen :)



2016. márc. 19. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

virtuális közösség = ?

Ha annyi a definíció, hogy "interneten kommunikálnak", akkor ma már olyat nehéz mondani, ahol ez ne lenne jelen.

2016. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagy vonalakban ennyi lenne, igen. online szerveződött és működő közösség
2016. márc. 19. 11:22
 3/5 Lajos54 ***** válasza:
Vegyük csak példának ezt az oldalt. Ami nekem természetes és egyszerű, másnak lehet a nem ismert megoldás. Mondjuk egy egyszerű eset, ha például valaki azért nem tud nyomtatni, mert nem a megfelelő nyomtató van alapértelmezettnek kiválasztva. Aki ebben nem járatos, annak nagy segítség, ha itt kap valakitől választ. A válaszadónak ugyan természetes a megoldás, de a kérdező erre nem is gondolt, mert ebben nem járatos. És tulajdonképpen ez is egy virtuális közösség...
2016. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem előfordult, hogy sürgősen (még aznap este) Magyarországra kellett utaznom pár napra, és a városkában, ahova mennem kellett, egy konferencia miatt egyetlen szállodában sem volt üres szoba.

Kétségbeesésemben kiírtam a problémámat egy ilyen "virtuális közösségi" oldalra.

Két óra műlva megvolt a szállás. Három közül is választhattam, végül egy kedves házaspárnál laktam négy napig.

Egy árva fillért sem fogadtak el, végül meghívtam őket a "búcsúvacsorára" egy jobbfajta étterembe.

Ezt már nem utasították vissza.

Nagyon komoly kátyúból rántottak ki, ma is hálás vagyok érte!

2016. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
cern, csillagászat, modern fizikában bármi. Olyan emberek működnek együtt a világ különböző pontjairól a nagy felfedezésekben, akik még azonos földrészen se nyaraltak egyidejűleg. Valójában már nehezebb olyan közösséget mondani, ahol nincs legalább 1-2 virtuális tag az interneten keresztül.
2016. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!