Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Linuxról?

Mi a véleményetek a Linuxról?

Figyelt kérdés

Laptopot szeretnék venni (Dell inspiron 5558) de csak linuxot tesznek rá. Elsősorban netezésre, filmezésre, szövegszerkesztésre, zene hallgatásra használnám.

Félek hogy nem fogom tudni megszokni a linuxot, hisze eddig mindig windows volt a gépemen.


Mit gondoltok? Mi a tapasztalatotok a linuxszal?


2016. júl. 20. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok évig használtam, arra amire neked kell tökéletesen megfelel
2016. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgy tudom nem enged minden programot telepíteni magára. Mondjuk ha torrentezni szeretnék honnan tudjam hogy melyik típust engedélyezi?
2016. júl. 20. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem tudsz meglenni a Windows nélkül, akkor keress valakit, aki telepít rá. (lehet)

A Windows-os programok (exe-k) csak úgy nem futnak Linuxon, szóval megszokásból szerintem nem fog ez menni neked. (nem sértésből mondom)

2016. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Linuxot hamar meg lehet szokni, sok előnye van a Windows-zal szemben, de nem árt, ha ismersz egy hozzáértőt, aki alkalomadtán tud tanácsot adni.

G.

2016. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
100%

"csak linuxot tesznek rá"

Persze, hogy csak azt. Minek tennének rá még mást is?


"Elsősorban netezésre..."

Megértelek, nyilván hallottál az előnyeiről, pl. a biztonságos voltáról. Igen, igaz.


"filmezésre, szövegszerkesztésre, zene hallgatásra használnám."

Azt hiszem, ezt elvitathatatlan jogod magadnak eldönteni.


"Félek hogy nem fogom tudni megszokni a linuxot, hiszen eddig mindig Windows volt a gépemen."

Ha ismernéd, akkor nem volna mit megszokni rajta, tehát annál inkább tudod megszokni, minél kevésbé volt a gépeden :)

A linux-felhasználók sem így bújtak elő a tojásból. Általában ugyanúgy Windowsra lettek nevelve, mint te, de ha már egy operációs rendszer kezelésének megtanulása kb. semennyi erőfeszítést nem igényelt tőlük, miért ne próbáltak volna másikat is? Azán ez tetszett jobban...

Te tán beleszakadtál, míg a Windowson megtanultad elindítani a böngészőt, videószerkesztőt, szövegszerkesztőt, zenejátszót? De ha a válasz igen, akkor is fel a fejjel, mert semmi újat nem kell hozzátanulnod, pont úgy megy linuxban is.


"úgy tudom, nem enged minden programot telepíteni magára."

Igazad van, ebben nagyon hasonlít a Windowsra. Nagy különbség viszont, hogy a Wine segédprogram kifejezetten törekszik rá, hogy a gyógyíthatatlan Windows-függőknek se kelljen belepusztulniuk a szenvedélyükbe.


"Mondjuk ha torrentezni szeretnék honnan tudjam hogy melyik típust engedélyezi?"

Megnézed, milyen linuxos torrent-programok vannak, és azok közül telepíted, amelyik neked szimpatikus.


Eddig nem esett szó a lényegről: Melyik linux-disztróról van szó? Ha szerencséd van, és mondjuk Ubuntu, abba könnyen belerázódol -- én el is tudom képzelni, hogy egy Dellt már használható oprendszerrel telepítenek. Peches esetben viszont csak felgórnak valami minimál teszt-rendszert, akkor persze nem sokat tapasztalsz meg a linux erényeiből, míg magad rá nem teszel pl. egy Linux Mintet.


Mit gondolok? Azt, hogy amíg csak a Windowst ismered, nem láttál eleget a világból.


Mi a tapasztalatom?

Minimum 10 éve váltottam át linuxra, és tök jól elvagyok vele. Egyelőre a W-t ingyér' se tudnák rám sózni, vergődtem vele eleget anno.

2016. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Rakj rá win10-et, jobban jársz!
2016. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alain Delon ***** válasza:

Nem tudom, hogy a torrentnél nálad mit jelent, hogy milyen típust, de tudtommal minden Linux disztró alapértelmezetten tartalmaz legalább egy (de akár több) torrent klienst.

Tapasztalatom Linux-szal: Már sok éve használom az openSUSE nevű Linux disztrót. Tökéletesen megfelel.

Egyébként egy kicsit el lehet tévedni a sűrűben, mert amellett, hogy különböző disztrók (hivatalos néven disztribúciók) vannak még különböző kezelőfelületek közül is lehet választani, mit pl. KDE (én ezzel nyomom), GNOME, XFCE, LXDE stb.

A programok telepítéséről pedig annyit, hogy két nagy csomagcsoport van, az RPM és a DEB. A különböző disztrók vagy ilyen, vagy olyan alapúak. A disztróknak megvannak a saját telepítési forrásaik, ahonnan a programokat fel lehet telepíteni. A biztonság szempontjából máshonnan nem érdemes telepíteni.

2016. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!