Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Leöntöttem a laptopom szörppel...

Leöntöttem a laptopom szörppel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anime nézés közben véletlenül leöntöttem a laptopom szörppel, de annyira megijedtem, hogy nem tudtam, mit csináljak, erre a laptop magától kikapcsolt. Azonnal áramtalanítottam (konnektorról ment, a tápot tesóm valamiért kivette) és gyorsan letöröltem, majd V alakba letettem fejjel lefelé. Vártam egy kicsit és amikor nem folyt már belőle több, alaposan megtöröltem megint és megpróbáltam bekapcsolni, de nem ment. Most éppen egy törölközőn szárad, a hajszárítóhoz túl késő van, nem akarok mindenkit felkelteni. Reggel mit tehetnék?

2016. júl. 25. 02:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha működésképtelen lett a laptop, nyilván bejutott a szörp az alaplaphoz, vagyis valószínűleg hiába törlöd meg , attól még bent nedves marad. Én a mai nap folyamán biztosan nem kapcsolnám be, esetleg holnap DU próba. Tömény szörp ment bele vagy már vízzel hígított? (csak mert ha az előbbi, akkor még vmilyen szinten ragadvány lesz ott, ahol megszáradna)

Én biztosan szétszedném a laptopot, burkolat le, és ahol az alaplap olyan, ott letörölném, majd összeraknám és vagy működik vagy nem.

Ezen kívül sok mindent tényleg nem tudsz vele csinálni.

Mennyire volt értékes laptop? Mikor lett véve?

2016. júl. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaa, azt kifelejtettem, hogyha nem igazán értesz hozzá, akkor semmiképp sem ajánlom a laptopszétszerelést, mert még a végén nagyobb kárt okozol benne. Akkor esetleg, ha a youtuben találsz pont a laptopodról szétszerelős videót, úgy más, mert akkor mutatják, hogy mit hol kell...
2016. júl. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ^^ Hát 14 éves lányként nem nagyon értek a szerelgetéshez, úgyhogy majd megkérem a bátyám (:

Nem tervezem bekapcsolni egy ideig, hogy rendesen kiszáradjon, de azért ha a tesóm szétszedi nekem, még meg is törölgetem ^^

És van egy olyan sejtésem, hogy az ételek és italok ki lesznem tiltva a szobámból (:

Amúgy egy kicsi szörp volt felhigítva vízzel, és amikor majdnem elfogyott, még megint felhigítottam vízzel, szóval alig volt már benne szörp. Ha jól tudom, emachines márkájú, de hogy hány éves, azt sajnos nem tudom megmondani /:

2016. júl. 25. 03:38
 4/5 A kérdező kommentje:

Lesznek*

Késő van már ><

2016. júl. 25. 03:39
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta nem tudtam bekapcsolni, a tesóm azt mondta, nem éri meg szétszerelni - és nem is szedte szét -, mert kampec neki, én azért még megpróbálnám.

Ha szétszedem, miket kell megtisztítani?

Ha ezután se kapcsol be, még megéri elvinni szervizbe?

2016. júl. 26. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!