Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu 16. 04 LTS vélemények?...

Ubuntu 16. 04 LTS vélemények? Jobb, mint a Windows?

Figyelt kérdés

#Ubuntu #operációs rendszer Windows
2016. dec. 9. 07:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ, leginkább attól hogy mire szeretnéd használni
2016. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Újabb flame-war-t akarsz kirobbantani?


Nincs ilyen, hogy egyik OS "jobb" mint a másik. Minden attól függ, mire kell.

Játékra: nyilván inkább wint válaszd (ok. tudom, hogy steam van ubuntura is, néhányszáz játékkal...)

Kernelfejlesztő vagy: nyilván linux kell neked.

Simán használni akarod a gépedet? jobban jársz winnel.

MS office kell? - windows/os x.


Az a helyzet, hogy jelenleg egy átlagfelhasználónak jobb választás a windows. (mondom ezt linux fanboy-ként, szoval hihetsz nekem.)

2016. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
#2, ird le ugy is a valaszod, hogy raszamolsz a windowsra 30-40 ezret. Ugyan ezt mondod igy is?
2016. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Már sokkal olcsóbban is megkapni a windowst, az információ gyüjtésért fontosabb nekik több felhasználót szerezni mint az a kis pénz amiért eladnák az os-t

Amúgy jáccani meg használni windows, ha valami komolyabb célod van akkor kell neked a linux, ha viszont eleve el sem tudod dönteni hogy kell e gondolom akkor nem

2016. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából én csak netezésre használom , Windows-ból telefonon is meg gépen is fejlesztői verziót használok , szeretném kipróbálni ezt is ha jó döntés ez
2016. dec. 9. 09:04
 6/19 anonim ***** válasza:

#3: Igen, tudom hogy így kimondva húzós a windows ára, de azt is hozzá kell tenni, hogy mivel oprendszer nélkül nem vehetsz gépet, ezért célszerű előtelepített wineset venni. Ha valaki pedig egyedi "gamer gépet" válogat össze 250k+ -ért +játékok, akkor már az a 30k a windowsra nem is vészes, főleg, hogy csak egyszer kell megvenni.

Átlag 3 évente jön ki új windows. Mivel az upgrade olcsóbb, ezért évekre lebontva a windows ára már nem is olyan sok, mint ahogy hangzik.


A kérdésre válaszolva: Igen, még így is a windowst ajánlanám, hiszen átlagfelhasználó kap annyi kényelmet és supportot azért a pénzért, hogy megérje ez a hosszútávú beruházás.

2016. dec. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ubuntu elég jó rendszer. De csak annak, aki nem riad vissza attól, hogy megszokjon, megtanuljon egy rendszert, ami kicsit máshogy működik. Ha általános célra (netezés, filmnézés, szövegszerkesztés) akarod használni, akkor nagyon jó lehet az Ubuntu. Ha viszont azt várod, hogy minden ugyanúgy nézzen ki, vagy működjön, mint Windows alatt, akkor felejtsd el!

A Linuxhoz egy szemlélet, rugalmasság kell. Nagyon jól használható minden napi rendszerként, de nem szabad elvárni, hogy mindent pontosan ugyanúgy csináljon, mint a Windows, mert a Linux egy alternatíva, egy másik rendszer, nem pedig a Windows klónja.


Ha engem kérdeztek: a Linux százszor jobb, mint a Windows: tökéletes a webfejlesztéshez, nincs rá több millió malware, ingyenes, te irányítod a rendszert és nem a rendszer téged, lehet rajta játszani is és szerintem sokkal logikusabb a felépítése is. De ez csak az én véleményem.

2016. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még mindig.

De hogy konkrét saját példával éljek:

2009: kijött a windows 7. Megvettem kb 30 ezer jómagyar forintért.

201x (nem emlékszem, pontosan mikor): Miután a windows 8 is kijött, volt egy akció, amikor is 4 ezer forintért lehetett upgradelni 7-ről 8-ra.

201x (megint nem emlékszem mikor): 8.1-re ingyenes frissítési lehetőség.

2015-2016: ingyenes windows 10 upgrade lehetőség.


Tehát a 7 év alatt ~35 ezret költöttem windowsra, eközben 4 különböző verzió is futott a virtualboxomba, mind teljesen jogtiszta módon.

2016. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#7: Teljesen egyetértek mindennel.

De: Amikor tanácsokat adunk, a másik fél szokásait kell figyelembe venni. Lehet, hogy nekem sokkal jobb az ubuntu, de ha a kérdező egy windows klónt vár, akkor már nem ajánlanám neki.

2016. dec. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az Ubuntu SOHA nem lesz olyan mint a Windows, mint írtátok is és tudom is. Nem fognak olyan programok futni rajta, mint Windows-on.És éppen ez a lényeg teljesen más mint a win , teljesen más fejlesztők, nincsen annyi játék rá mint winre de nekem nem is ez a lényeg.. Szeretek új dolgokat kipróbálni és minden újat elsajátítani.
2016. dec. 9. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!