Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu 16. 04 LTS vélemények?...

Ubuntu 16. 04 LTS vélemények? Jobb, mint a Windows?

Figyelt kérdés

#Ubuntu #operációs rendszer Windows
2016. dec. 9. 07:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#8: Azt ugye tudod, hogy az OEM verzió az csak egy gépre és EGY példányra vonatkozik? Tehát ha virtuális gépben futtatsz egy másik verziót, akkor az már egyszerre két példány futtatása, ami nincs benne a licencben!
2016. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tudom. Csak 1 darab virtugépem van. Alatta a host az fedora.
2016. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Ubuntu helyett ajánlom a Linux Mint 18-at Cinnamonal. Én is mindig windowsos voltam de mindig tört verziót használtam. Aztán rájöttem ez mekkora hátránnyal jár meg nem igazán tudtam vírus nélkül aktiválni a win 10-et, ezért váltottam. Megpróbáltam először az ubuntut de a unity és a software központ baromi bugos. A linux mintet meg fölraktam és egyből használatra kész volt. Letöltöttem a wine-t is hátha kelleni fog, de eddig nem volt rá szükség. Esküszöm ez a legjobb rendszer. Egyszerű, letisztult, gyors, mindent tud. És mindezt ingyen. Szóval innen is hatalmas taps a fejlesztőknek.
2016. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Szeretek új dolgokat kipróbálni és minden újat elsajátítani."


Ez jó hír és örülök neki, csak akkor nem értem a főkérdést. Ha egy másik technológiát szeretnél megismerni, akkor teljesen mindegy, hogy ez jobb-e vagy az. A "melyik jobb" kérdésnek itt amúgy sincs értelme, mert egyrészt valóban feladattól függ, másrészt nagyon szubjektív. Ha a válaszolók fele ajánlja az Ubuntut, akkor már valószínű, hogy megéri kipróbálni.

(Amúgy "Ubuntu 16.04 LTS" alatt gondolom az Ubuntut érted, úgy általában. Másképp a Win mellé is tettél volna egy verziót.)


Tedd fel a Win mellé, és próbáld ki. Ha valóban meg akarod ismerni és van hozzá türelmed, kitartásod, akkor úgyis tudni fogod a választ. (Vagy legalábbis érteni fogod, hogy miért nincs jó válasz.)

2016. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

"Nem fognak olyan programok futni rajta, mint Windows-on."

tevedsz mar reg futnak olyan programok amik a windowsra is kiadtak, legyen az Word Office(Ubuntunál: LibreOffice), Excel, Photoshop(Gimp), vagy paint(Kolourpaint).

Jobb e mint a windows? Biztonsagosabb. A merevlemezed tartalmat titkositja igy ha ellopjak senki nem fer hozza, virusos programot nem tudsz telepiteni (ha csak nem az a celod) mert egy Szoftverközpontbol telepithetsz programokat. Ezer meg ezer ok van arra h miert jobb az Ubuntu. Es ezt a Microsoft is belátta, ugyanis bejelentette h platina tamogatoja lesz a Linuxnak és a nyiltforraskodu programoknak valamint a Windows 10-be is beleépitettek az Ubuntu nagyon alap verziojat. Ha több dolog erdekel nezz utanna a neten. www.ubuntu.hu www.ubuntu.com vagy google

2016. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
2016. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu és egyébként a linuxok már kiadásuk óta sokkal jobbak mint a Windows.

Van egy nagy előnye hogy monolitikus kernelre épül és akár lehet, működhet úgy is mint pl. egy Windows. De ezt senki se szeretné ugye :-)

2017. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, de nekem ez az Ubuntu sok. Mindenhol a Windows vesz körül, de viszont az Ubuntu jó normál felhasználásra (netezésre, képeket nézegetni.. stb) tökéletes! Nekem megfelel a Windows 10, ráaldásul figyelemmel kísérem az ój buildeket, és mert Windows Monile-om van
2017. jan. 31. 18:50
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor ezzel ki is fújt a lelkesedés? :)
2017. febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!