Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért gyenge a számítógépe...

Termer kérdése:

Miért gyenge a számítógépe illetve mi lehet benne a rossz?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy van egy számítógépem amivel az a baj hogy egyzserüen átnáztem már milioszór mégsem értem mi a baja, van két barátom és az a lényeg hogy mind a kettöjüknek megnéztem már a gépét és összevetettem a sajétommal és elivleg az enyémnek jobbnak kellene lennie mégis megbukik a játékoknál a barátaim gépén mniden hiba és akadály mentesen müködik de az enyémen nem legyen itt szó online PL: MMorgp vagy egy Moba vagy egy sima Pc játékrol akkor is jobb teljesitményt nyújt az ö gépük!

Mind emellet olyan hibái is adódnak hogy nem hozza be éppen a böngészőt vagy éppen a programot amit szeretnék , sokszor vannak megakadások hibák , és emellet elég lassú és egyszerüen nem jövök rá mi a gond de föképp a játékoknál , már milioszor ujra lett téve szoval virus elvileg nincs rajta , nem eredeti a windows de nem hiszem hogy ennyi lenne a baja!

Játék téren is olyan problémák vannak mint PL: szaggat akármien játék és laggol egyszerüen érzem azt hogy furán mozog , és semmi nem megy hibátlanúl rajta , erre egy példa : a barátom gépén 1366x768 felbontás a maximum és hibátlanul viszi a gépe szép képpel az én gépemnek 1920x1080 a max felbontása és szépnek szép csak olyan mértékü a szaggatás hogy élvezhetetlen a játék ebben kérném a segitségetek !

Sajnálom a rengeteg helyesirási hibát nem gépelek anyit és nem is a legjobb a helyes irásom és sietek is!


A gépem összeállitása! :

CPU: Intel Pentium G2130 3.20GHz

VGA: Nvidia GeForce Gt 630

Ram: 4GB



2017. jan. 2. 19:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A HD Sentinel-ben az az 54%-os kondíció nem tűnik föl neked? Alatta milyen szöveget ír a Sentinel?
2017. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De lehet rosszat irtam le pontosan melyiket nyissam meg hozzá ?
2017. jan. 2. 21:23
 13/24 A kérdező kommentje:
mert én nem látoko lyat konkrétan hogy tápegység
2017. jan. 2. 21:23
 14/24 anonim ***** válasza:
A HD Sentinel középen felül kiírja a Teljesítmény-t és alatta a Kondíció-t, mindkettőt %-ban
2017. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A tápegységed típusát csak akkor tudod meg, ha leszeded a gép oldalát és megnézed a címkéjét.
2017. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
de melyik részbe van a számirogépnek ? mert nicns baloldalt ott a táp
2017. jan. 2. 21:33
 17/24 A kérdező kommentje:
azt értem de a kondiciot nem értem hol kell megnézni
2017. jan. 2. 21:50
 18/24 CspCsj ***** válasza:

Tehát úgy tűnik:

- ajánlott a merevlemez cseréje,

- játékokban pedig a felbontás, és a grafikai részletesség alacsonyabbra állítása (az élsimításokat pedig minimumra venni, vagy teljesen kikapcsolni)

- valamint ellenőrizd a tápegységet is, hátha feszültségingadozásokat okoz, amik a rendszer instabilitását is okozhatják, vagy mondjuk a merevlemez meghibásodását.


Feszültségértékeket elsőnek figyeld meg HWMonitorral: [link]


Processzorok gyors összehasonlításához a Passmark összesített teszteredményeinek listájában keresgélhetsz: [link]

Videokártyáknál hasonlóan: [link]

2017. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

a merevlemezzel mi a baj ?

Es esetleg egy játékra tervezett vidokártyát 40 böl és proceszort 25-30 bol ki lehet hozni ? és ha esetleg van tanácsotok akkor mi alapján keressek ?

2017. jan. 2. 21:58
 20/24 CspCsj ***** válasza:

HDSentinel képek:

- hibátlan: [link]

- hibás: [link]


A tápegység a felső vagy alsó sarokban van (a matricája néha a belső oldalán van):

[link]


A merevlemezt nem feltétlenül kell kidobni, de ajánlott egy másikat kipróbálni újonnan telepített rendszerrel. (ha tudsz kölcsönkérni pár napra, esetleg használtan 100%-osat beszerezni)

2017. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!