Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes programozónak/informat...

Érdemes programozónak/informatikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
És van olyan főiskola ahova nem olyan nehéz bekerülni, és bennmaradni, és elég egy emelt info rettségi nem kell matek és fiika túlzottan?
2012. okt. 25. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes.

Bekerülni a legtöbb helyre nagyon nagyon könnyű, bent maradni meg mindenhol nehéz.

Fizika egyáltalán nem kell, matek viszont nagyon, ha az nem megy neki se kezdj.

2012. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően megéri, ha az embert igazán érdekli és szereti.


De ha így kezded: "van olyan főiskola ahova nem olyan nehéz bekerülni, és bennmaradni", akkor inkább bele se fogj az egészbe!

Hozzá nem értő kontárokból így is túl sok van, nem kell még több.

2012. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes. Próbálkozz a Bánki Donát műszaki főiskolába bejutni.Bár olyant még nem hallottam, hogy valaki informatikus szeretne lenni, és nem akar matekot, fizikát tanulni.
2012. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xy333 ***** válasza:
100%

Három főiskolai/egyetemi informatikus képzés van: mérnök informatikus, programozó, és gazdaságinformatikus.


A mérnökön matek és fizika is van, a főiskolai programozó olyan matekos mint egy matek szak (!).


Szóval marad a gazdaságinformatikus, a matekot itt sem tudod megkerülni, de azért nem egy programozó szak. Ha érdekel a gazdaság és a matekot fel bírod dolgozni, akkor ez lehet. Tanulj mellé angolul, tárgyalóképes szintig. (BGF-re ne menjél, mert ott lesz matek rendesen.)

2012. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Srapnel ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel a matek, akkor nem érdemes. De én még lehet, a fizikát is valamennyire hozzátenném. Láttam én már progmatosokat tipródni problémákon, amit egy fizikát, vagy általánosabban, természettudományt tanult ember lazán átlépett.
2012. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!