Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon "mindenki"...

Magyarországon "mindenki" informatikusnak/programozónak készül, de mindenkiből az is lesz?

Figyelt kérdés

Én most 16 és fél éves vagyok de 13 éves korom óta számítógép programozónak készülök. 3 éve tanulok Pascal-t (Turbo Pascal, Free Pascal, Object Pascal) és az utóbbi 2 évben a Delphi is hozzá jött. Delphi-ben még van hátra anyagrész, de Pascal-ban már nagyon jól tudok programozni (ezt a következtetést nem én vontam le, infó tanárom). Ezekkel párhuzamosan foglalkoztam C/C#-al illetve C++-al részletesebben, már ez is jól megy de azért még van tanulnivaló.


Foglalkoztam továbbá Assembly-vel, mostanában pedig minél mélyebbre ásom magam a memóriakezeléssel, operációs rendszerek működésében stb.


++ ehhez tanulok még matekot erősen, matematikai analízissel foglalkozok: határérték, differenciál, integrál, matematikai logika (ha nem vertek át rendesen akkor ezek kellenek programozói szakhoz) + persze az iskolai reáltárgyakat is tanulom ötösre (matek, infó, fizika). Alapvetően célom az h előre tanuljak főiskolára/egyetemre hogy minél jobb eredményt érjek el.



Egyik oldalról azt hallom h szükség van informatikusokra/programozókra és "jól" meg is fizetik őket, máshonnan meg h Magyarország tele van/lesz informatikusokkal/programozókkal (vagy érdemes lenne másik országban szerencsét próbálni?). Ismerek egy velem egykorú gyereket, ő is programozónak szándékozik menni. Kérdezgettem őt h foglalkozott már-e programozással. Általános suliban 8-adikban foglalkoztak infó órákon Turbo Pascal-al (nagyon alapszinten, szöveg kiírása, értéke beolvasása, képernyőszínezés ennyi..) de utálja mert nem érti (!! lássuk be, Pascal-ban kiírni/beolvasni sztem ennél csak nehezebb dolgok vannak informatikában). Matek, fizika ezen reáltantárgyak távol állnak tőle. Aki informatikusnak/programoznak készül mindenkinek sikerül? Mert erről kételyeim vannak, pl tavaly infótanárom bejött év elején első órára, és azzal kezdte az évet h év végén akkor mindenki ötös lesz.


Köszönöm, Üdv


2012. aug. 22. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb OKJ-s, vagy szakmunkás webtervezőkkel és programozókkal. De ezek közel sem hasonlíthatók össze egy programtervező informatikus, mérnök informatikus, vagy programtervező matematikus Bsc, esetleg Msc diplomával.
2012. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot, mint ez a kérdés hallod...

Szerinted mondjuk egy BME mérnökinfó szakon az a 80% aki kibubik, abból is programozó lesz?

2012. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nemá én most megyek oda eddig úgy tudtam 50-60% körül :DDDDDDD
2012. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
változó, de úgy tudom, eddig 80% volt a legnagyobb
2012. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sokan indulnak el a programozás irányába mert úgy vannak vele, hogy a gépen a gimiben jól elpötyögtek és azt hiszik, hogy ennyiből áll az egész.


Nagyon sokan buknak ki az egyetemekről és valóban ahogy első is mondta az OKJ-sképzések nagyon messze vannak egy sima egyetemi BSc-től is, nem hogy az MSc-től.


Aki komolyan veszi viszont a dolgot és van is egy kis tehetsége hozzá (igen, ehhez is kell jó érzék!), akkor van esélye, hogy tényleg elvégez egy megfelelő képzést és előbb-utóbb programozóvá válik.


Aki igazán jó ezen a területen az gond nélkül talál munkát a késibbekben és azokat tényleg jól megfizetik.

Pl.: Az ELTE IK-ről frissen kikerült BSc-t végzett hallgatók kezdő fizetése 300.000 Ft-nál indul körülbelül.

2012. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Utolsó: Bocsi, egy kicsit értetlenkedek mert nem teljesen egyértelmű.


Tehát az OKJ-s végzettség az az "egyszerűbb" végzettség, a többi amit említettetek azok már komolyabbak "programtervező informatikus, mérnök informatikus, vagy programtervező matematikus Bsc, esetleg Msc diploma"


A Bsc és Msc minek a rövidítése? Bocsi, eddig csak programozással foglalkoztam, felsőoktatás felé most kezdek nézelődni (még 4 évem van odáig [nem nem buktam, évvesztes vok]).


Nagyon köszönöm, Üdv

2012. aug. 22. 20:39
 7/12 anonim ***** válasza:

A BSc az alapképzés az MSc a mester képzés rövidítése.

Ebben a mostani rendszerben ezek ált. 3 (mérnök infón 3.5) év és 2 évesek.


Vagyis a BSc 3 év, az MSc még plusz kettő. (Szokott lenni, de fél-1 éves eltérés lehet.)

2012. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. Üdv
2012. aug. 22. 21:39
 9/12 anonim válasza:
100%

Nagyon nem lesz mindenkiből programozó , az ország négy jelentős informatikai karán ( BME , Elte , Miskolc , Szeged)

50% vagy még azt meghaladó a kipergés. A másik felének is egy jelentős hányada bukdácsolva szerencsével végez 1-2év csúszással akikből szintén nem lesz jó szakember.

Azokat amiket leírtál , tökéletes pontosan ezekre lesz nagy szükséged további sok sikert , ha mindenki úgy állna hozzá mint te akkor csak évente 5ember kapna diplomát.

2012. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, Üdv
2012. aug. 24. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!