Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ennyire kihalt a magyar...

Miért ennyire kihalt a magyar játékfejlesztés?

Figyelt kérdés
Vagy csak én látom így? Jó pár "kihalt" fórumot/weboldalt találtam mostanában, ami még évekkel ezelőtt aktívabb volt s tettek fel játékokat..

2017. febr. 13. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban a játékipar változik.

Régen elég volt egy jó ötlet, némi találékonyság, és akár egyedül is befuthatott az ember.

Most ez a terület is iparosodott. Amikor dollármilliókat (tízmilliókat) ölnek bele egyetlen játék fejlesztésébe, egyrészt már nem az dominál, hogy egyénileg milyen jó ötleteid vannak, másrészt aki meg valami nagy fejlesztőcégnek fejleszt, az nem nagyon fogja fórumokon megosztani a titkait. ;)

2017. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg még mindig vannak "jó" ötletek, pl. újonnan is sikerült milliókat keresni olyan, egyébként már lerágott ötletekkel, mint az Angry Birds, vagy a Temple Run, a Minecraftba sem öltek eredetileg milliárdokat, mégis mekkora sikere van. Nyilván sok múlik a marketingen is, de nem minden a 4K-s grafika.
2017. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van egy csomó (ország méretéhez képest pont elég), csak te nem hallasz róluk. A többségi külföldi kiadóknak dolgozik be, így a stáblista végén fedezhetsz fel magyar neveket.

Játékkiadó az, ami nincs magyarországon, a fejlesztés egész jól pörög.

2017. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdezőt szerintem konkrétan a magyar viszonylat érdekli, és itt nálunk azért sosem költöttek milliárdokat egy-egy játékra. Többnyire arról van szó, hogy az emberek úgy érzik, Mo.-n nincs jövője a játékfejlesztésnek (ne menjünk bele, hogy igazuk van-e vagy sem), ezért vagy külföldre mennek vagy ha itt maradnak, akkor is külföldi oldalakat/fórumokat látogatnak, ahol virágzik a szakma. Speciel én is ezt csinálom már a kezdetektől, nem is igazán tudnék magyar fórumokat felsorolni, mert sosem néztem feléjük.
2017. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, amit nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy nem csak külföldi oldalakat látogatnak, hanem külföldre is dolgoznak ki, ahogy a #3-as is mondta.
2017. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az elmúlt években egyébként egyre jobban éledezik a hazai játékipar. Egyre jobban középpontba kerülnek az indiek és a játékfejlesztők képzése. Erre jó példa pl a Game Dev Day nevű kezdeményezés, vagy pl a [link] weboldal ahol az összes magyar fejlesztésű játékot gyűjtik. Idén is megjelent legalább 9 hazai játék
2019. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!