Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlanátok...

Milyen laptopot ajánlanátok egyetemre 100-150 ezer Forint között?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet és idősebbek tanácsára be szeretnék szerezni egy új laptopot. Fontos lenne, hogy windows 10 legyen rajta és hogy megbízható legyen és minél gyorsabb.

(Játszani nem játszanék rajta, mert tisztában vagyok azzal, hogy ebben az árkategóriában nincsen olyan laptop ami el tudna futtatni egyet rendesen)

A következő programokat el kell, hogy futtassa: Office Word, Excel, PowerPoint; Skype; Discord; TS; PS/Gimp/Medibang;

Jó lenne ha az internet is rendesen tudna rajta futni, tehát jó lenne zenehallgatáshoz és böngészéshez, illetve filmnézéshez is.

Elindulásnak ezt a linket kaptam, de nem sokra jutottam vele, hozzáértés nélkül:

[link]



2017. jún. 24. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen árban érdemes már i5+SSD kombóban gondolkodni, de ennyi pénzért sajnos csak 4Gb RAM-ot kapsz.

i3+SSD mellett beleférne a 8Gb RAM is.


[link]


i5+SSD+8Gb RAM, bár ez már picit drágább a kerettől:

[link]


i5+SSD+4Gb RAM pont a keretben:

[link]


Azért ez, mert 256-os SSD van benne a többi laptoppal ellentétben...

Inkább ezt ajánlanám, mint az i3+8Gb-os kombót, mert az az i3 már nem egy mai darab, legalább 2 éves..., na meg ha kevés lesz a memória, akkor könnyedén bővíthető...


Ha a 256Gb tárhely kevés, akkor a HDD-nél kell maradni.. :S

Ott szintén i5, lehetőleg 6200u vagy 7200u legyen (6200u esetén figyelj arra, hogy DDR4-es memóriával legyen). 150K alatt elvétve akarnak már 8Gb memóriával szerelt modellek is.


De ha nincs szükséged sok tárhelyre, mindeképp SSD-s modellt választanék, sokkal gyorsabb lenne a rendszer.

2017. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanaz az árkategória nagyjából ugyanazt tudja. Ha játszol is, legyen AMD vagy nvidia GPU benne. Ha belefér az árba, legyen SSD benne, mert a laptop vinyók irtózatosan rosszak. Meg ha használsz lemezt, akkor legyen optikai meghajtó.


Nagyjából ennyi. Egyetemre kell egy böngésző, egy irodai csomag, meg egy pdf olvasó. Ezt tudja minden piacon kapható hardver futtatni, meg egy teszkó gazdaságos telefon is.

2017. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg a részletesség miatt! Próbáltam az eMAG-hoz ragaszkodni -mert innen rendeltem többször és megbízhatóbbnak tartom- és ott ezeket találtam amik tetszettek és SSD-vel vannak:

[link]

ez azért tetszik mert van Tablet formája is (bár nem tudom, hogy az össze és szétillesztések miatt milyen hosszú életű lenne)

[link]

ez talán ugyan az, amit #1 írt vagy csak nagyon hasonló.


Szeretném kikérni a véleményeteket!

2017. jún. 24. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Uhh, ezek nagyon nem lennének jó vételek ennyi pénzért. Intel Celeron és Atom processzor van bennük, ami sokkal gyengébb az i5-től, de még egy i3-tól is!


Az Intel Atom Z8350 ennyivel gyengébb egy i3-tól:

[link]


Az Intel Celeron N3050 esetében nem olyan hatalmas az eltérés, de még ott is több, mint 3-szor erősebb az i3...:

[link]


A Benchmarkokat kell nézni.


Mondjuk azért az becsülendő, hogy ennyi pénzért sikerült találnod ilyen alacsony teljesítményű gépeket, amilyen procik a 60 ezres laptopokba kerülnek, szóval azért ehhez is tehetség kell. :D XD

Bár tény hogy amiket linkeltél van rajtuk eredeti Windows 10... :D De szerintem ha van egy picit is hozzáértő ismerősöd, akkor ingyen felteszi rá neked a Windows 10-et, vagy ha annyira nem vagytok nagy spanok akkor 2-3000Ft-ért felteszik... de szerintem ha beviszed némelyik számítástechnikai szaküzletbe.. ott is újratelepítik neked szerintem pár ezer forintért.


Jó dolog a jogtiszta rendszer, de ekkora áldozatot ebben az árkategóriában nem ér meg, mert nagyon a teljesítmény rovására megy... Hiába lenne jogtiszta, megvásárolt OP. rendszered, ha szenvedés lenne a gép használata.


Emagról ezt ajánlom:

[link]


Egyébként nem egy nagy dolog Windowst telepíteni, részletes leírással szerintem még neked is menne...

2017. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:_D köszönöm a sok segítséget, de tényleg! :D Jó hallani, hogy ilyen tehetségem van a választásban :_D

Akkor azt hiszem annál maradok, amit utoljára küldtél és majd megoldom valahogy a win10-et :)

Köszi még egyszer!

2017. jún. 25. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!