Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van más olyan is rajtam...

Van más olyan is rajtam kívül, aki egy informatikus egyetemi szak elvégzése után jött rá, hogy neki nem fekszik az informatika?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan jöttél rá, és mi nem ment benne?

2017. júl. 23. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Bakker akkor te mit csináltál az egyetem 4-5 éve alatt? Ennyire nem voltál képben?


Általában az emberek úgy választanak iskolát, hogy lehetőleg több olyan dolgot tanuljanak, amit szeretnek is, mint amit nem!


Ez így szívás, az idő meg múlik!


...és mire jöttél rá az egyetem után, hogy neked mi az ami fekszik? (a szomszéd bögyösmacán kívül :-))

2017. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egyetemi tárgyak anyagait sajátítottam el, akár jobban is, mint a társaim, megajánlott jeleseket is kaptam. Viszonylag jó elméleti tudást szereztem, és, amit másoktól tanultam azt gyakorlatban is meg tudom csinálni. Viszont olyan rohamos tempóban nem tudom a gyakorlati dolgokat megtanulni, ahogy a szakma megkívánja. Ideges vagyok attól, hogy a feladat megoldás is abból áll, hogy folyamatosan google-t kell használni, és nem a megtanultakat alkalmazni. Egyetemre azért mentem, mert az elvárásom volt vele szembe, hogy ott megtanítanak olyan szinten, hogy el tudok indulni a szakmában. Ehelyett minden szart tanítottak, amiket én meg is tanultam, viszont nem vagyok piacképes. Most meg találhatom ki, mi a fenét kezdjek az életemmel.
2017. júl. 23. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kitanulnám OKJ-s tanfolyamon a cserépkályha építést és betegre keresném magam.
2017. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hááát a főiskolákon és egyetemeken sokmindent tanítanak, nem csak azt, amit szeretnél... ...én sem csak programozást tanultam, mert a tanmenetet nem hozzám igazították... :-) ...azért tanítanak sokmindent, hogy aki nem tudja pontosan melyik területre is specializálja magát, az a kapott anyagokból eldöntheti. Látszólag pl a formális nyelveknek meg a diszkrét matematikának, meg a kalkulusnak nem látja a matematikusokon kívül más a hasznát... ...de mégis kialakít benned egyfajta logikus gondolkozást. Én még a helyedben nem adnám fel, lehet, hogy most csak kiégetnek érzed magad és fel kell töltődnöd, menj el nyaralni!


Esetleg elárulod, hogy melyik iskola volt ez?


A #3-as válaszadó nagyon igazat írt!

2017. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 mennyit keres egy cserép kályha építéssel? Nálunk is az van, de 2 év után esik ki a samottégla. Most jön majd újra csinálni
2017. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sopron, NYME
2018. okt. 16. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!