Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A rendszergazdának mennyire...

A rendszergazdának mennyire kell tudni programozni? Vagy egyáltalán kell neki?

Figyelt kérdés

2017. szept. 21. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha meg akar élni a talpán, nem csak fogyasztó akar lenni, akkor szerintem érdemes.


Ugyanakkor lényeges lehet azt tudni, hogy programozni alapszinten, matematikai oldalról nem nagy kunszt, ÉS nem is nehéz.

Bár előfordulhatnak vakvágányok, de ez ugyan olyan, mintha valakinek rossz az érzéke idegen nyelvekhez, s az angolt is lassan tanulja. Sajnos minden területen előfordulhat, egyáltalán nem csak szám.tech. dolgoknál van ez.


Orvost, ill. hasonló term.tudománnyal foglalkozót is láttam már számtalant, aki rel. jól megtanult programozni: Pl. mathlab, R, stb. használata miatt. Ugyanakkor ezeknek többsége nem csak spec. ezekhez értett. C-ben is tudtak programozni, ha kell... Ugyanakkor mivel ez nekik szükséges segédeszköz volt, nem ez volt a munkájuk, nem azzal szórakoztak, hogy nulláról grafikusan leimplementálják azt, ami nekik ott volt már a MathLab formájában.

2017. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kellene tudnia. Én szinte minden konfigurációt powershellben csinálok. Egyrészt egyszerűbb ismétlődő feladatokat csinálni vele (pl. user attributum módosítása az összes usernek), illetve ugye mivan ha újra kell húzni egy szervert, vagy csinálni kell egy másik ugyanolyat. Egyszerűbb 1x leszkriptelni az egészet. Nem beszélve arról, hogy vannak olyan beállítási lehetőségek, amik nem érhetőek el GUI-n keresztül. Ezen kívűl kell az SQL is MSSQL szerverekhez, illetve Azure-ban vannak a szerverek, amiket üzemeltetek, azt is powershellel érdemes menedzselni.
2017. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!