Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Frissítettem a Windows 10-et...

Frissítettem a Windows 10-et a legújabb verzióra a taplet pc-men. Ha letörlöm a Windows. Old mappát, és szeretnék Gyári beállítások visszaállítását csinálni, akkor az lehetséges lesz-?

Figyelt kérdés

Ahogy fent is írtam frissítettem az Acer One 10 típusú tablet pc-men a Windows 10-et a legújabb verzióra. Sajnos a Windows.old mappa nagyon sok helyet foglal el.

Ha letörlöm és valamiért Gyári beállítások visszaállítását akarok csinálni, akkor azt a rendszer végre tudja hajtani? (Mivel eredetileg a korábbi Windows-szal vásároltam meg.)


Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki biztos a dolgában és valóban ért hozzá.


Előre is köszönöm! :)



2017. okt. 16. 19:18
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Ha 10 alatt akarsz "gyári visszaállítást", akkor az a 10-et rakja vissza az alapbeállításaira (adatok és beállítások törlésével, mintha most telepítetted volna). Amennyiben viszont a korábbi rendszert akarod visszakapni, mint "gyári" legális rendszer, akkor meg kell őrizned az old mappát... így a menet a következő:

10-en belül törlöd a 10-et, azaz visszaállítod a korábbi rendszerre, majd ha azt is üresen szeretnéd látni, akkor azon hajtasz végre egy tisztítást, hogy alapállapotba kerüljön.

Amennyiben nincs a géphez mellékelt legális szoftver (DVD) mellékelve, akkor csak ez a megoldás marad, hogy megőrizd a jogtisztaságát (és persze a drivereket). Amennyiben viszont adtak hozzá lemezt, vagy van 4-8GB-os recovery partíció, akkor arról tudsz egy tiszta telepítést csinálni. Akkor nem kell az old mappát megtartani... de akkor az adatok, beállítások, dokumentumok is törlődnek, míg az old megtartásával és annak visszaállításával ezen adatok megmaradnak.

2017. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AntZ ***** válasza:
Csak 10 napig tudod visszaállítani az előző windows-ra (gondolom 8.1), a rendszer 10 nap után automatikusan törli ezt a lehetőséget. Tehát e miatt felesleges megtartani a windows.old mappát.
2017. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. okt. 18. 09:03
 4/4 AntZ ***** válasza:
Szívesen!
2017. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!