Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen rajz tabletet érdemes...

Milyen rajz tabletet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretek rajzolni és azt mondják, hogy tehetséhem is van hozzá de még digitálisan nem rajzoltam.Szeretném kipróbálni és hobbi szinten digitálisan is rajzolna de tanácstalan vagyok.Milyen tabletet érdemes venni?Valami olyasmit szeretnék amit nem kell géphez csatlakoztatni.A válaszokat előre is köszönöm!

2017. okt. 30. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden rajztáblát géphez kell csatlakoztatni, mivel nincsen saját képernyője (alias nem olyan, mint egy Ipad vagy telefon, hogy van képernyője, a rajztábla felülete nem digitális. Kivétel persze a Cintiq tablet, de gondolom nem akarsz nagyjából fél milliót költeni egy rajztábláért, mert azok annyiba kerülnek. De még a Cintiq is géphez csatlakozik!). Valahol már fejlesztgetik vagy lehet, hogy már piacra is dobták a hordozható, saját képernyős rajztáblát, de egyrészt Magyarországon még jó darabig nem fogják forgalmazni, másrészt mivel friss találmány, egyelőre egy vagyon, még a Cintiq-nél is drágább.


Ami a márkát illeti, csak Wacomot vegyél, azzal nem lőhetsz mellé. Olyan 30.000Ft-ért már vannak jók, most az Intuos széria a menő.

Ha Budapesti vagy, érdemes elmenned az Oázis Computerbe, ott lehetőséged van kipróbálni őket, mielőtt megveszed.

2017. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
#1 a szívemből beszél, hallgass rá. Egyébként nem tudom, miféle előnyt remélsz attól, ha nincs közvetlen kapcsolat a géppel, de szükségtelen óhaj, felejtsd el. Úgyis ott ülsz vele a monitor előtt, az meg aligha van több méternyire a gépedtől. Madzaggal ugyanolyan kényelmes a használata, mint anélkül.
2017. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.:)
2017. okt. 31. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!