Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen digitális rajztáblát...

Milyen digitális rajztáblát érdemes venni egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Tulajdonképp gyerekkorom óta rajzolgatok, de a digitális rajzolás csak mostanság kezdett el érdekelni. Kb. 3 évvel ezelőtt kaptam is egy Genius PenSketch M912 rajztáblát a szüleimtől, amit akkoriban próbálgattam, de nem igazán használtam ki. Most újból elővettem, és bár kifogástalanul működik a driver paint programjában nyomásérzékelésével és minden funkciójával együtt, valamilyen akadályba mindig beleütköztem. Két program esetében (Krita, Photoshop) szörnyen lassú volt, mire egy vonalat is meghúztam, a másiknál időnként elment a nyomásérzékelés (FireAlpaca/MediBang Paint Pro), a harmadiknál teljesen véletlen pillanatokban leállt a program (MyPaint). Mikor a tábla kompatibilitását néztem a különböző programokhoz, igazából sehol nem is találtam biztató adatokat, így a hibák oka ez lehetett. Így kénytelen vagyok új rajztábla után nézni, ami megbízható, Magyarországon is viszonylag könnyen beszerezhető, egy kezdőnek elegendő funkciókkal és felszereltséggel rendelkezik, illetve tartozékot is könnyen pótolni lehet (pl. tollhegy). Nektek mi a tapasztalatotok, milyen rajztábla volna alkalmas ilyen célokra? A válaszokat előre is köszönöm.

2017. szept. 3. 21:06
 1/3 anonim válasza:
100%

A Krita alapvetően egy rosszul optimalizált és szörnyen lassú program egyenlőre (ne érts félre, nem fikázom, én is azt használom :D). A Photoshop tört verzióival is vannak ilyesmi gondok, de persze nem feltételezem, hogy kalóz vagy.

Az általad említett rajztáblát nem ismerem, de nem lehet, hogy a számítógéped túl gyenge a nagyobb felbontáshoz? Nekem a Krita 7000px körül már észlelhetően fagy, az alatt majdnem"" simán megy.


Nekem egy Wacom Intuos CTL-480-am van, kis kezdő rajztábla, de csak jókat tudok magáról az eszközről mondani... Az updatekről kevésbé.

Amit nagyon szeretek benne, az az, hogy nem a táblagép, hanem a toll nyomásérzékelős, így amikor a tablet (így fogom írni, mert rövidebb) és a toll közé rakok egy lapot/füzetet/egyéb lap felületet, ugyanúgy szuperál, de mellette kapok egy hagyományos érzést, mint mikor lapra rajzolok, így nem mennek félre a vonalak, mert maga a tablet számomra nagyon csúszós.

A tableten 4, a tollon 2 gomb van, ami természetesen szabadon variálható opciókat nyújt, a tollban a hosszú lenyomásra/2 koppintásra is be lehet állítani különböző végrehajtandó cselekvéseket.

Elég stabil is, akaratlanul persze, de már 2x leejtettem kb. 1 méteres magasságból és tökéletesen működik. :D

A toll végére "radír" is jár, however, arról nem tudok nyilatkozni, mert másodkézből vettem már használtan, és nem volt meg. :/


Oh és a MyPaint is csak egy "összetákolt" program, Windowson szörnyű, de Linuxon jól működik, ha szereted, adj neki ott is egy esélyt. :)

A Krita viszont Windowson jobb, szóval inkább használj 2 oprendszert. :)

Remélem segítettem, ha lenne még kérdésed írj nyugodtan. ^^

2017. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sharkxxx ***** válasza:

Wacom Intuos Draw CTL490DW

[link]

2017. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag Wacom tabletet érdemes venni. A legolcsóbb Intuos is kenterbe veri a kétszer annyiba kerülő más márkákat.
2017. szept. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!