Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy asztali számitógép akkor...

GORMEX kérdése:

Egy asztali számitógép akkor is leállhat ha túl poros a belül? Nekem 10 mp után leáll és amikor még bekapcsolódott akkor felpörgött a ventilátor nem is kicsit.

Figyelt kérdés
Aki tudja az írja meg, de szerintem ez a por miatt lehet.

2017. dec. 11. 18:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
Valószínű hogy igen. Talán a processzor hűtője lehet a ludas hogy a sok por miatt nem működik rendesen a proci meg lekapcsol, de lehet hülyeséget írtam kezdő vagyok ebben :D
2017. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:
Persze, ez nálam elég gyakran megesik. Igaz, hogy ebből a szempontból eléggé extrém környezetben használom a gépet, de idővel egy normális szobában is épp elég port begyűjthet. Húzd ki, szedd szét, szerintem meghökkentő állapotokkal fogsz szembesülni. Puha ecsettel és kifújással tisztíthatod.
2017. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10 mp? az rohadt gyors.. 80-100 fok c fölött kapcsolhat le nem? Még ha régi procid van ami nem bírja a win10 indítását és rohadtul pörög és 200w tdp je van akkor is kevés a 10mp
2017. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá de kb 10 mp számoltam és nem tudom hány fokos lehet a proci. Win 7-em van.
2017. dec. 13. 11:54
 5/11 anonim válasza:
Milyen procid van?
2017. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ilyen

Intel® Xeon® Processor E5450


De nem biztos

2017. dec. 13. 17:35
 7/11 A kérdező kommentje:

Kihúztam meg vissza dugtam és müködik. Csak ne kiabáljam el.

De majd kitakarítom a gépet mertszerintem sok por lehet benne, különösen a ventillátoron.

2017. dec. 14. 09:36
 8/11 A kérdező kommentje:

Kifújtam süritett levegővel és még mindig felbug egyre hangosabban ( Igaz csak külsőleg fújtam ki, mert szétszedni kicsit körülményes nekem )És mintha nem találná a belső winyót, pedig mikor F1-et nyomok, akkor rendesen betölti a rendszert. Gondolkoztam a monitoron is, mert a monitor bekapcsol ugyan, de akkor volt a leggyakoribb mikor kicseréltem a másik monitort mert tönkrement.


Erre a kettőre godoltam

Vagy manitor

Vagy por

2017. dec. 17. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Még ha komplikált is, kérlek szedd szét azt a szerencsétlen gépet és porold ki. A proci pasztát is cseréld lehetőség szerint. Egy-egy bekapcsolás után, ha nem marad bekapcsolva a gép megnézheted kézzel is, hogy mennyire meleg a proci körül. Ha túlságosan akkor azt érezni fogod. Akkor ajánlott bele piszkálni abba és cserélni a pasztát. De ugyanúgy bármit érezhetsz, ha odateszed közel a kezed, hogy mennyire meleg. Ha viszont bekapcsolva marad a gép akkor pedig meg tudod nézni a pontos hőfokokat.
2017. dec. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül is meg volt a gond. A szenzorja ( Ha létezik ilyen egyáltalán a gépekbe ) Érzékelte hogy nyitva van az oldala és ezért pörgött fel. Most le van ragasztva erősen.
2018. jan. 2. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!