Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális hogy az asztali...

Az normális hogy az asztali számítógépemnek megváltozott a hangja portalanítás és újrapasztázás után?

Figyelt kérdés

Szétszedtem majd sűrített levegővel kifújtam a tápegységet majd leszedtem a processzorról a ventillátort és a hűtőbordát majd azokat is átfújtam aztán kiszedtem a processzort majd letakarítottam a régi pasztától, majd ugyan ezt megcsináltam a videókártyával is.


Olyan nem tudom megmagyarázni milyen hangja van mint ha egy forgó fém hozzáérne valamihez, de viszont visszhangos is...


Hátul a tápventillátor dogozik rendesen, meleg levegőt fújt portalanítás előtt meg olyan fura égett szaga volt ami most elmúlt de levegő is alig jött belőle ami most nem mondható el mert jócskán fújja...


Három ventillátor van benne, a tápventi, a processzor hűtő, és a videókártyán ami van valamint mind két oldala fel van rakva és fel van csavarozva és semmi nem ér a ventillátorokhoz sem...



2014. jún. 12. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogd le a ventiket egyesével és megtudod melyik adja a hangot.
2014. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát lefogni nem fogom mert akkor megáll és leég az egész...


de levettem az oldalát, a proci ventije is elég hangos, de a tápventi adja a nagy meg fura hangot, legalább is úgy hallom..

2014. jún. 12. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, ha yzerinted leég az alatt a 2 mp alatt, akkor szenvedjél vele ;)
2014. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó táppal én is jártam úgy, hogy leállított ventivel áramtalanította a gépet, érdemes biosba lépni ilyen manőverek előtt, de egyébként persze, hogy ártalmatlan, csak előtted legyen a monitor és a billentyűzet egy-egy ilyen vészújraindulás esetére.
2014. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tengor ***** válasza:

Ugye, csak rosszul fogalmaztál és valójában nem szedted szét a tápegységet?!

#3-nál a pont!

2014. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem szedtem szét...


először kívülről fújtam bele sűrített levegővel, majd a gépház belseje felől a lyukakon, ki is jött jó sok por.. de am régebben is portalanítottam már ki de akkor egyszer porszívóval, a fújós felével ( rég porszívó ) de az bedöglött aztán szétszedett tollal fújtam ki szájjal akkor sem volt semmi baj, de most mielőtt kiportalanítottam már fura égett szag jött belőle meg alig forgott a venti, aztán portalanítás után a szag és a lassú pörgés elmúlt, de olyan fura visszhangos vagy milyen hangja van ha rajta van mindkét oldallapja a gépháznak meg meleget fúj, de az szerintem normális...

2014. jún. 12. 21:11
 7/11 A kérdező kommentje:
de ha csak egyszerűen kiszedném a tápot majd levenném a borítást és kifújnám, attól lenne valami baja? már ha nem ejtek vagy csöppentek bele semmit..
2014. jún. 12. 21:16
 8/11 Tengor ***** válasza:

Tápot, amit még használni akarunk, nem szedünk szét. Pont.

Lehet okoskodni vele, de ha aztán magával ránt még pár alkatrészt, akkor magyarázhatod, hogy "nem akartam semmit beleejteni".

2014. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kell a tápot is portalanítani, persze nem nyállal, de akkor is kell. Ahhoz meg szét kell szedni. Messze nem azzal a gyakorisággal kell, mint a gépet, főleg ha az se poros (asztalon vagy tágas, fedett helyen van, lassan forgó házhűtéssel). Egy jó táp normálisan méretezett házhűtés mellett ki kell bírja a garanciaidőt. Nyilván elrontani nem fogja a szétszedéssel senki, hacsak nem gondolkodás nélkül áll neki ténykedni benne utána.
2014. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
magát a gépet darabokra szétszedem, kiveszem az alaplapot is meg minden portalanításkor, még jó volt a porszívó, addig kitudtam a tápot is fújni mert bedugul, belülről a sok kis apró szellőző... az meg keresztülvitte teljesen, de most hogy az bedöglött nem tudom rendesen kipucolni, így muszáj lesz szétszednem, szedtem már szét tápot, igaz az alapból rossz volt... meg vigyázok a szétszedésssel, mert vagy ágyon szoktam amit egy olyan takaróval letakarok amit nem használunk már vagy asztalon szintén takaróval letakarva hogy a kiszedett cuccok, pl merevlemez, videókártya meg proci stb... biztos ne sérüljön, szóval nem állat módjára esek neki... meg csak annyit csinálnék meg hogy leveszem a felső burkolatát kifújom meg visszateszem... beleejteni meg biztos nem fogok semmit mert a csavarokat is kis csészébe teszem hogy ha szétszedek valami ilyesmit, meg felírom hogy mennyit és melyik részéről szedtem ki ( pl laptopnál hogy az aljából pl 15 vagy 20 csavart szedtem ki, a billentyűzet alól mennyit meg belülről honnan és mennyit... ) meg igaz szedtem már szét tápot hogy kimentsem a csavarokat belőle mert az rossz volt... annyi volt hogy kicsavartam pár csavart és levettem az oldalát ami 3 oldalas volt..
2014. jún. 12. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!