Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy le mindig a számító...

Miért fagy le mindig a számítógépem?

Figyelt kérdés
Először csak bekapcsolás után fagyott le néhány perccel - semmit sem reagál. Néhányszor újraindítottam aztán utána abbahagyta a legagyást. De feltelepítettem néhány programot meg játékot, aztán ha elindítom őket, újra lefagy. Se a NOD, se a spybot kereső nem talált semmit. Formáztam a gépet, és újratelepítettem, de ez sem használt.
2008. okt. 31. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elég sok oka lehet, nekem így elsőre hardverhibának tűnik, talán a videókari lehet a bűnös. Nekem is volt hasonló, a hálókártyám szórakozott, napjában 5-6x is lefagyott a gépen, aztán egy idő után semmi :-)

várj egy pár napot, ha továbbra is ez a helyzet vidd be egy szervízbe.

2008. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Talán elavult?
2008. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek is ugyanez volt a problémája. Nem találtam semmi hibát, akárhogy kerestem. Aztán pár nap múlva bedöglött a wireless kártya. Valószínű, hogy nálad is valami hardverhiba lehet.
2008. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is hardver hibára gondoltam először
2008. okt. 31. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha a procinak elégtelen a a hűtése, az szokott ilyen problémát okozni.

nézd meg a hűtőbordát, lehet, hogy teljesen el van tömődve, ill. az is lehet, hogy a hűtőbordát tartó keret van eltörve.

ha a proci rendben van, akkor érdemes a ram- ot is megnézni, esetleg egy tuti jóval kipróbálni.

lehet alaplaphiba is, akkor sajnos kuka...

2008. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet h vmi rövidzárlatot okoz, nézegesd át a kábeleket is, én személy szerint inkább a RAM-ra gyanakszom, mint a procira... Meg szerintem szedd szét az egész gépedet, (alaplap benne maradhat a házba;) Sűrített levegővel tisztítsd meg, majd újra rakd össze, ha vmi érintkezési probléma volt, akkor ez segíthet
2008. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapon a proci és a memória körüli szűrőkondenrátorok szoktak tönkremenni. Ha megnézed látszani szokott, hogy púpos a tetejük, és barnás színű száraz trutyi is jöhet belőle. Ha ilyet látsz biztos az a baja. Ha kicserélteted valakivel hasonló értékűre tuti jó lesz. Most is van 3-4 ilyen alaplap nálam javítani.
2008. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!