Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus, Acer, Lenovo laptopokról...

Asus, Acer, Lenovo laptopokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Átlag felhasználó vagyok, aki netezésre, filmezésre, zenehallgatásra használja a gépet és nem játszom rajta.

Milyet érdemes venni?


Egy szaküzletben azt mondták, hogy a Dell-eket hozzák vissza és a HP-kkel is van probléma. Igazak ezek vajon?


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2018. aug. 28. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Acerről csak pozitívat tudok mondani. Nékem egy középkategóriás, 10 éves laptopom van (Extensa Z-5635), és az egyetlen problémája az, hogy a "D" betű kicsit gyíkos. Volt használva forróságban, és metsző hidegben is. Bár vigyáztam rá, amennyire lehetett, kapott azért egy-két ütődést. Semmi baja. Az akkumlátorát kellett cserélni 3 éve, mert hát az ugye elhasználódott. Ettől eltekintve kiválónak nevezném - egy 400 ezres AMD gépet élt túl.

Na, mifelénk ezt nevezik minőségnek.

2018. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, lehet, hogy 10 éve minőségi gépet csináltak, de most?

Nekem egy 8 éves HP-m ment most tönkre, a boltban mégse ajánlották megvételre a HP-t, pedig olyat szerettem volna venni, abból kifolyólag, hogy meg voltam a HP-vel elégedve.

2018. aug. 28. 15:47
 3/4 anonim válasza:

Barátaimmal pont erről diskuráltunk jó hosszan néhány nappal ezelőtt. Arra jutottunk, hogy igazából beszélhetünk itt márkákról, de egyrészt a márka régebbi gépei nem annyira relevánsak a maiakkal szemben, illetve magától a géptől is függ, hogy jó-e az adott márkán belül. A Delles és HP-s problémákról én is hallottam, de ilyet hallottam a másik háromról is.

Az Acer szerintem nagyon sokat fejlődött az elmúlt jó néhány évben, és az Asusnál is lehet találni megfelelő laptopot. Lenovonál szintén lehet jót találni, ott inkább az itthoni szervizről hallottam rosszakat (nem ThinkPad szerviz). Nyilván a HP és Dell felső kategóriás gépeivel is kevesebb a probléma, mint a jóval olcsóbb típusokkal. A fórumokon is nyilván azok írnak rosszakat, akiknek rossz tapasztalatuk volt, a jó tapasztalatról ritkán olvasni.

Én nemrég cseréltem gépet, 9 éves volt a Toshibam, ami akkoriban sem volt a legjobb, de tulajdonképpen az apróságokat leszámítva most is jól működik. Én végül "használtan" vettem egy alig használt Lenovo ThinkPad T450-et, ami a Lenovon belül az üzleti gépeket képviseli, ugyanakkor árban már elérhetőbb, mint az újabbak.

A helyedben talán az Asus és Acer háza táján néznék szét, ha új laptopról beszélünk, de az egyszerűbb igényeid ellenére nem a legolcsóbb kategóriát javaslom.

2018. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már vettem egy Asus laptopot 110 ezerért.
2018. szept. 5. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!