Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes programozó tanfolyamot...

Érdemes programozó tanfolyamot elvégezni, ha ezt a szakmát akarom űzni?

Figyelt kérdés

Vagy jobban járnék ha valahogy beküzdeném magam az egyetemre?

24 éves vagyok és épp pályát akarok módosítani, de egyetemre nehezen tudnék bejutni, amellé is munka kellene addig, hogy el tudjam magam tartani. Viszont ha egy tanfolyamot érdemes elkezdeni és utána el tudok kezdeni dolgozni, akkor annak örülnék a legjobban.

Természetesen arra is kíváncsi vagyok melyik tanfolyamot ajánlanátok. Néztem a Codecool és a Green Fox Academy tanfolyamait, érdemes e kettő közül választanom?

Előre is köszönöm!



2018. okt. 2. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan aggályaim vannak a programozó iskolákkal kapcsolatban hogy:

Nem adnak semmilyen elismert végzettséget. Ha vállalkozni akarsz akkor nem tudsz. Némelyiknél rövidek a képzési idők is és ennyi idő alatt megszerezhető tudás és gyakorlati szint sem biztos hogy elég a kezdéshez. Nem leszel versenyképes a képzettebb/tapasztaltabb és elismert végzettségű emberekkel szemben (tudom divat azt modnani erre hogy ma már nem kell papír). Ígérik a biztos elhelyezkedést de nem biztos hogy ezt tartani is tudják (nem láttam egyértelmű garanciát erre).

Bárennyire is nem úgy tünik: nem akarom rontani ezeknek az iskoláknak az üzletét. Lehet hogy jók. Csak ha legalább egy elismert programozó / webfejlesztő OKJ végzettséget adnának akkor más lenne a helyzet. Ezeknek az oktató cégeknek el kellene érniük azt hogy legalább egy OKJ papírt adhassanak a megszerezhető tudásról. Mert ehelyett inkább az OKJ képzéseket tudom javasolni. Csak azt tudom hogy az OKJ-sok után még a multiknál is kapkodnak.

2018. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jóval lassabb, de mindenképp megéri elvégezni egy egyetemet, vagy legalább egy OKJ-t - mindegy, csak legyen róla hivatalos papírod.

A bootcampek egy valag pénzért eléd tolják azokat a tananyagokat, amiket ingyen elérsz a neten, ráadásul egyre több van belőlük, tehát a piaci értékük nagyjából a nullával egyenlő.

A párom elvégzett egy bootcampet, de csak negatív tapasztalata van, ráadásul rövidebb let másfél millió forinttal.

2019. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!