Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdemes elvégezni...

Kissmiki kérdése:

Mennyire érdemes elvégezni egy Java programozó tanfolyamot?

Figyelt kérdés
39 évesen váltani akarok és vonz is a programozás - most hiányszakmaként még inkább. Van diplomám, de nincs köze a számítástechnikához és az angolomon is gyúrni kell (németes vagyok). Kérem kíméljenek az okoskodók, akik szerint 5-10 évig kell tanulni!!! A kérdésem arra irányul, hogy érdemes-e megcsinálnom egy tanúsítványt kiadó tanfolyamot? Mennyire lehet ez elismert? Ugye mindehhez jön még a magánszorgalom és az alázat. Tudom sokan csak legyintenek, meg legyorstalpalóznak majd, de megtanultam már hogy ne a negatív emberekre figyeljek. Vagy hogyan érdemes egyáltalán elkezdeni, ha nem így?

2017. ápr. 23. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Front-end programozó lehetsz, Javascript, PHP, HTML stb vonalon, amibe relatív gyorsan bele tudsz rázódni, csak az a bökkenő, hogy az nem hiányszakma, fizetésben is 200 ezer a plafon, amit remélhetsz. A hiányszakma alacsonyabb programozási szinten kezdődik. Értelmesebb meló leakasztásához pedig valóban kelleni fog 5-10 év, többek közt komolyabb matematikai ismeretek elsajátítására is szükség van.
2017. ápr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan jól nem lehet megtanulni programozni, ez nem hozzáállás kérdése, rengeteg idő mire az ember összeszedi a kellő tapasztalatot. Rossz programozók előtt meg nem áll olyan fényes karrier, utánuk nem kapkodnak sehol.
2017. ápr. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

39 évesen te már lekéstél erről. Egy tanfolyam elvégzése pedig max. arra lesz jó, hogy könnyebbé tegye a pénztárcádat.


"Tudom sokan csak legyintenek, meg legyorstalpalóznak majd, de megtanultam már hogy ne a negatív emberekre figyeljek."


Az a baj veled, hogy tájékozatlan, éretlen és sekélyes vagy. A józanság és a negatív szemlélet között ennyi idősen már érdemes lenne különbséget tenni. Ilyen hozzáállással nem fogsz menni ezen a területen semmire. Az vicc, hogy te már előre definiálod, hogy milyen válaszokat vagy hajlandó elfogadni. Neked csak biztatás kell, gondolod te. Hát, elég nagyot tévedsz, de majd rájössz erre magadtól is.

2017. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1: a java és a javascript csak nevében hasonlít egymásra. Frontend fejlesztők is kereshetnek kegyetlen sokat, ha megfelelő mélységben ismerik a javascriptet, illetve ismernek modern keretrendszereket.


Kérdező: Ha kitartó vagy, akkor érdemes, csak ne várd, hogy maga a tanfolyam piacképes tudást adjon. Ahogy írták előttem is, sok év kemény munka kell, hogy megfelelően elsajátítsd a kellő tudást. Bárki össze tud dobni egy kis webszervert, asztali alkalmazást, service-t egy-két hónap tanulás után is, de attól még az a tudás nem piacképes, a termék pedig nem használható, karbantartható hosszú távon.


Ha szeretnéd, akkor végezd el a tanfolyamot, de gondolj úgy rá, mint az első lépésre, az igazi tanulás csak ez után következik.

2017. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reakciókat - a negatívat is! Gondolom az nem hátrány hogy a Mensa teszt szerint az IQ-m nagyobb mint 155, szeretem a matekot és az ismertségi körömben senki sem szeret velem sakkozni. Mivel nem ittam szét az agyam, nem cigiztem és drogoztam soha, valószínűleg maradt még az agyamban kapacitás. Belevágok, max hobby lesz belőle.
2017. ápr. 23. 10:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem azt az embereket, akik a korra fogják. (lásd: #3) A kor csak egy állapot. Ha valaki 80 évesen akar asztalos szakmába belefogni, az baj?


#1-vel se értek egyet. Csúcson mindig van hely. Bár való igaz, az az ember a legkelendőbb aki FullStack (azaz nem csak Font, hanem BackEnd is érti/tudja).


Mellesleg lásd informatika világa, a fejlesztőknek relatív egyszerű a dolga. Én személy szerint szabadúszó vagyok, több okból is:

- manapság azt látom, hogy 9h-tól 18h-ig van a 8óra, ami nekem nem jó. 19h-ra hazaérnék és mit csinálnék a maradék pár órában? Inkább nem égetem ki magam, és magam osztom be az időm. Napi 6-7-8óra mikor hogy haladok, és reggel 7-8-9 kezdéssel, attól függően mikor kelek fel.

- megkímélem magam az utazás hülyeségeitől. Oda-Vissza út is tud hosszú lenni időben... Igaz a megbeszélésekre be kell menni, de legtöbb online megy.

- Relatív nincs mire szabadnapot kivenni, ha előbb befejeztem mint a határidő. Ekkor vagy bevállalok mást, vagy szünetelek. :) Meg ha jön a vízszerelő, akkor itthon vagyok.

- 16h-kor van TRX edzésem, ami 18h-s munkabefejezéssel nehezen lehetne kivitelezni...


És így is tudsz rendesen keresni. Bőven lehet ~300k-t túlhaladva nettóban. Sőt ha vannak kapcsolataid. Pl. szabadúszó marketinges.

2017. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te nem vagy fejlesztő, mert akkor nem mondtál volna ilyen hülyeséget, hogy 8ö évesen is lehet valaki asztalos.

Hát tudod, abba az asztalos munkába bele lehet szarni, amit az végez, aki 80 évesen tanulta meg, ahogy az olimpiára sem 70 évesen készülnek, ahogy a balettművészek sem 60 éves korban kezdik, úgy sokszorosan igaz ez a programfejlesztőkre. Az agy az idő előrehaladtával rugalmatlanná válik és 39 éves korban már kialakult, berögzült gondolkodási struktúrákat átformálni kb. reménytelen vállalkozás. Ezt neked is tudnod kellene, már ha fejlesztő lennél, de mindketten tudjuk jól, nem vagy az.

2017. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

https://www.youtube.com/watch?v=uzT6c6YDbQQ

:'( Sajnálom a lelkivilágod

2017. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már rendelkezik ehhez kapcsolódó és ebben hasznosítható diplomával (pl matematikus), akkor abszolút lehet róla szó.
2017. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A programozás csak meglepően kis része igényel komoly matekot, nyilván mindenképp előny a mély matekismeret, de a jelentőségét vitatnám, a logika sokkal fontosabb.
2017. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!