Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Középiskolai 3-as,4-es matekka...

Középiskolai 3-as,4-es matekkal lehet esélyem elvégezni egy programtervező informatikis vagy mérnökinformatikus szakot, hogy programozó lehessek?

Figyelt kérdés
A programozás megy, érdekel. 5-ös vagyok belőle (infó szakos vagyok), de a matek hogy úgy mondjam nem éppen a "barátom". De mivel tudom, hogy otthon tanul meg az ember programozni, és az algoritmikus gondolkodásom is megvan, a papír miatt muszály lenne egyetemre mennem. Persze nem ilyen ELTE vagy BME kaliberűre gondoltam, hanem mondjuk Széchényi Egyetem vagy Dunaújvárosi egyetemre. Szerintetek lenne esélyem elvégezni? Mert a programozó álláshírdetéseknél mindenhol kérnek diplomát vagy több éves fejlesztői tapasztalatot.
2016. márc. 16. 17:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Van esélyed, de a matekra rá kell gyúrnod.

Az a valóság, hogy a programozás jelentős része matek.

2016. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem egeszen igaz, hogy a programozas jelentos resze matek.


Legfennebb az elmaradott tanarok agyaban, akik eloszeretettel adnak ilyen feladatokat, hogy "integraljuk simson metodussal ezt a fuggvenyt"...


De a valosagban kvazi nulla matekkel is lehetsz profi programozo.

2016. márc. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem esélytelen.

És nem azért, mert nem tudnád megtanulni, hanem mert nem fogod megtanulni a matekot.

2016. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

"De a valosagban kvazi nulla matekkel is lehetsz profi programozo."


A valóságban 'kvázi nulla matekkal' lehet belőle egy nagy nulla, de nem profi programozó.


Az tény, hogy létezik a fejlesztéseknek egy olyan, nem kis halmaza, amely relatív jó minőségben lefejleszthető komolyabb matematikai képességek megléte nélkül is.

Azonban a feladatok egy jó részéhez elengedhetetlen a matematika magasabb szintű ismerete de nem csak ez, hanem ennek a tudásnak az alkalmazhatósága is. Ez utóbbit hívják algoritmizálásnak, amely végbemehet remek, netán megfelelő, még elégséges és silány színvonalon is, de előfordulhat az, hogy sem jól, sem rosszul nem megy végbe, mert hiányzik a hozzá való tudás és gyakorlat.

Ennek a tudásnak pedig az alapja elsősorban a matematika, a matematikai logika készség szintű ismerete.

Ezen túl a látásmód, a problémaértés, az analitikus gondolkodás is szükséges, elkivánt, elvárt kellék.

2016. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Esélyed van, de a matek azokat is meg tudja fingatni, akik 5-ös emelt matekkal mentek egyetemre. Szóval egyszerű nyilván nem lesz semmiképp. Az, hogy az algoritmikus gondolkodásod megvan a dologhoz jó hír, bár kérdéses, hogy középiskolásként ezt milyen szinten kell érteni :)
2016. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Diploma nelkul is lehetsz programozo, altalaban kis cegeknel, vaaaagy: kulfoldon. Itt pl a kutyat se erdekelt a diplomam. A referencia munkaim viszont annal jobban, ugyhogy ha nincs diplomad, legyen referenciad :P
2016. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"Diploma nelkul is lehetsz programozo, altalaban kis cegeknel, "


Ma még igen, esetleg, de 5-7 év múlva is garantálod ezt neki?

Arról nem is beszélve, hogy diploma nélkül talán lehet programozócska itt-ott, diplomával viszont biztos, hogy lehet.

2016. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

"Ma még igen, esetleg, de 5-7 év múlva is garantálod ezt neki?"

Igen, garantálom. Ugyanis manapság már szerencsére abba az irányba haladunk, hogy nem a papír számít ezen a területen hanem a tudás.


De visszatérve az egyetemre, nekünk úgy kezdték hogy akkor most felejts el mindent amint eddig tanultál a matekról. Ez persze nem azt jelenti, hogy könnyebb lett. Sőt. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rajtad áll. Ha be tudsz kerülni akkor úgymond tiszta lappal indulhatsz és megbarátkozhatsz a matekkal. Egy próbát megér.

2016. márc. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

"Igen, garantálom."


Rosszul teszed.


" Ugyanis manapság már szerencsére abba az irányba haladunk, hogy nem a papír számít ezen a területen hanem a tudás."


Ez korábban még inkább így volt. Sőt, tulajdonképpen csak korábban volt így. 10 éve már-már elegem volt az állásajánlatokból, amelyeket semmi másért, csak azon apropóból kaptam, hogy üzemeltettem egy kisebb portálat.

Ma már más a helyzet, bizonyos területekre helyből be sem férsz diploma nélkül, másutt meg a szakma expanziója okán beállt átmeneti munkaerőhiány miatt vesznek fel olyanokat, akiknek nincs szakirányú képesítésük, de az ismereteik többé-kevésbé azért megvannak ahhoz, amit elvárnak tőlük.

Azonban ez nem lesz mindig így. A távol kelet hamarosan futószalag módjára ontja majd a programfejlesztőket, azok meg vagy idetelepülnek, vagy a cégek mennek majd oda.


Tény, hogy a kiváló képességű embereknek a

jövőben is lesz helyük, de ezek száma csekély. Viszont

azok többsége, akik ma alkalmazást nyer

nek diploma nélkül, utilaput köthetnek a talpukra.

2016. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9

Olyan helyre nem is érdemes menni, ahol a referencia helyett a diplomát nézik, egészen biztos vagyok benne, hogy ez 5-7 év múlva is így lesz. Attól sem kell félni, hogy majd jön a sárga veszedelem, arányaiban nem lesz több a jó programozó később sem, silányakat meg india okádja magából most is, mégsem lehetetlen munkát találni.

2016. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!