Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó Bootcamp: megérte...

Programozó Bootcamp: megérte elvégezni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik már végigcsináltak egy ilyet. Megérte a pénzt és energiát? Sikerült elhelyezkedni vele? Van rendes fizetésre remény ezen a pályán a gyorstalpalót végzettek számára?


Sajnos azt vettem észre, hogy Magyarországon nemzeti sport az elkeseredett és sorsukon változtatni kívánó emberek tömeges lehúzása, ezért kissé óvatossá váltam, de mint sokan, úgy én is szeretnék javítani a helyzetemen.


Kérem, azokat akiknek valós tapasztalata van a témában, segítsenek tisztábban látni. Előre is köszönöm.



2018. júl. 22. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez csak egy újabb pénzlehúzás, aki nem akar végigkínlódni egy másfél éves OKJ-t, azt gyorsabban kopasztják meg.


Egy gyorstalpaló sosem fog annyit érni, mint aki már túl van a 3-ik OKJ-ján, vagy elvégzett egy egyetemet, ahol megvédi a saját programozói munkáját egy szakmai bizottság kérdéseitől.


Persze, Code-monkeyekre és kisebb-nagyobb tudású tesztelőkre mindig szükség lesz, meg túlképzett adatrögzítőkre is. De azt nem nevezném konstruktív munkának, amit a fejlesztés végén tesznek.


Még mindig a tárgyalóképes angol/német/francia tudás megléte érdekes a kezdőknél, és nem a tényleges tudás. Magyarországon az ITnál bérmunka folyik, és fog folyni a jövőben is. Hogy fogsz részt venni a Maintenance/support/development meetingeken nyelvtudás nélkül? Nem fogja a projektmenedzser lefordítani a vevő kéréseit, sőt, a tesztelőktől elvárás is, hogy többoldalas angol dokumentációkat írjanak a programjaikon túl.

2018. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

16:50

Nem írtam olyat, hogy nem tudok angolul. Ezt a sorok közül olvastad ki? Olyat viszont írtam, hogy leginkább olyanok válaszát várom, akik elvégeztek egy ilyet.

Elnézést a többiektől, az értelmes válaszokat továbbra is szívesen veszem. Jöhet privibe is.Előre is köszönöm.

2018. júl. 22. 17:20
 3/20 anonim ***** válasza:

Teljesen jó válaszolt az első, szerintem túlreagálod


Amúgy pont ezt a kérdést tettem föl nemrég és én tényleg kaptam itt hideget-meleget.


Az én meglátásom a témával kapcsolatban: nyílván más a véleménye annak erról a dolgoról akinek sikerült utána elhelyezkednie és más annak aki nem. Kezdésnek ha sikerül munkát találni utána nagyon is ok végezhetsz madj egyetemet is ha tetszik a terület, aki nem tudott elhelyezkedni annak a milló+áfa kemény lehuzás....


Van olyan bootcamp amelyik nagyon "előszűri" a jelentkezőket és tényleg csak azokat veszik fel akikben biztosak hogy el tudják helyezni utána

ezek a szempontok kb:

- inkább 40 alatt

- diploma, lehetőleg műszaki vagy gazdasági

- jó angol

- jó kommunkáció, összességében pozitív benyomás

- logikai teszteken jó eredmény


az ilyeneknek aztán megtanítják az alapokat 3-4 hó alatt és ha jól veszik az akadályokat szinte biztosan elhelyezik a partnercégeknél

2018. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, én sem végeztem, de a legtöbbet végiglátogattam, konkrét választ olyantól aki végzett itt én sem kaptam anno
2018. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

"#3 vagyok, én sem végeztem, de a legtöbbet végiglátogattam, konkrét választ olyantól aki végzett itt én sem kaptam anno"


Akkor minek okoskodsz?


Nekem több ismerősöm is csinálta és több ilyet végzettel is dolgoztam együtt. Oltári nagy lehúzás az egész. Olyat ígérnek, amit épp ésszel nem lehet teljesíteni: pár hónap alatt pájakezdő, junior szint? Ugyan már. Húzzuk már ki a fejeket a seggekből. Milyen szakmát lehet 3-6 hónap alatt megtanulni?

2018. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem több ismerősöm is csinálta"


És te igen?! Akkor minek osztod itt az észt? S...fej!

2018. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Amellett pedig akkor mégis dolgoznak, gondolom ez cél a kérdezőnek is, te is onnan ismered őket, nemde?! Észosztó s....fej!
2018. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 3/5 20:08

Lehet, hogy igazad van, de én meg valószínűleg azért reagálom túl, mert irritál ez a programozói felsőbbrendűségtudat, amivel folyton találkozok.

Ebből fakad az is, hogy feltételezi, hogy nem tudok angolul. Tényleg nem írtam ilyet, a jelenlegi munkámban is használom az angolt, szóban és írásban is. szabadidőmben is szinte csak angolul olvasok. Környezetmérnök vagyok amúgy - tudom jól, hogy az nem igazi mérnök, nem is tudom, miért hívják így -, de azért mégsem könyvtáros kommunikáció szakm, azért én tanultam természettudományokat. És tanultam korábban már programozni is és most is járok ilyen tanfolyamra és egyelőre megy. Nagyon sajnálom, de szerintem a legkevésbé sem szükséges zseninek lenni a programozáshoz, hiába próbálják ezt valami szuperképességként beállítani. Mikor én ezt elkezdtem tanulni annak idején a 90-es évek végén, akkor azt gondolta mindenki, hogy a jövő: környezetvédelem és informatika. Mivel én biztosan tudtam, hogy nem akarok egy számítógép képernyője előtt elfonnyadni, én akkor a környezetvédelmet választottam. Mit mondjak, nem jött be. Nagyon nem. Ráadásul úgy alakult, hogy most is egy számítógép előtt kell üljek naphosszat, csak épp nem fizet. Az az igazság, hogy frusztrált vagyok, én ezt bevallom, mert nagyon sokat dolgozom, bonyolult problémákat kell megoldjak kreatívan, amik sok ember életét befolyásolják (jogszabályokat írok), mégsem fizetnek meg. És most besokalltam és azt akarom, hogy most már nekem is jó legyen. De azt látom, hogy mindenki le akar beszélni a programozásról. Igazság szerint én csak szeretnék megélni, mint mindenki más, és azért komoly áldozatokra is képes vagyok. Sok a milliós tandíj egy dolgozó ember pénztárcájához, nem vitás, félek is, hogy lehúzás. De minél inkább le akarnak beszélni a pályán levő programozók, annál inkább azt látom: valójában csak a saját megélhetésüket féltik. Engem meg ez nem érdekel, mert ha valamit tanultam 13 év önfeláldozás során az az, hogy csak magaddal törődj, meg a szeretteiddel, a többieknek meg coki.


Szóval az a bajom, hogy automatikusan hülyegyerekként kezel: nem vagyok az.


Amúgy köszönöm a(normális hangnemben megírt)válaszod, ment a zöld kéz.

2018. júl. 22. 21:15
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak belém kötöttek mint látod :D


Amúgy bárki meg tud tanulni programozni azon a területen ami a programozói mukák 80-90%-át lefedi, nyilván egy kezdő nem írj olyan tiszta kódot vagy nem tud annyira optimálizálni de ez idővel alakul.


Az is igaz egy egyetem nem hátrány csak van akinek nem opció több évet oda járni mielőtt elkezd programozni.


A dologhoz viszont hozzátartozik hogy nem is annyira logika de inkább kitartás kell hozzá mert rengeteget kell tanulni és gyakorolni, hangsúlyozom: rengeteget :) nagyon széleskörű tudást igényel és ráadásul folyamatosan változik ezért bizony állandóan foglakozni kell, jóformán minden idődet rá kell szánni és bizony sokan kiégnek...


Én azt ajánlom amíg tájékozódsz és fontolgatod a bootcamp-ot kezdj el magad programozni a youtube-on van rengeteg videó magyar és angol nyelven... így meglátod érdekel-e, bírod-e


És igen, van szakmai féltékenység :) sajnos van ahol cégen belül is.

2018. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat előre is, nem bántásból írom, de...


Írásod alapján már nem tűnsz fiatalnak, ha a 90es években végeztél. Nem tudom mennyi értelme van, de az interjúztató aspektusában is el kell képzelni:

Egy 40+ éves pályakezdő és egy egyetemről kijött még nagyon formálható/tanulékony frissdiplomás pályakezdőre essen-e a főnöknek a választása, aki után még adókedvezményt is kaphat....

Másrészt, nem tudom mennyit keresel, de képes vagy lemondani a mostani biztos fizetésedről azért, hogy pályakezdő programozó tudással, 0 bizonyítható programozói tapasztalati évvel, feltehetően kevesebbet kapj, és kockáztatnál-e 3 hónapot, hogy az utolsó napján szembesítsenek a hibáiddal, és felmondjanak (akár a következő helyen is)?

2018. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!