Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Alkalmazott informatika?

Alkalmazott informatika?

Figyelt kérdés
Mennyi esélyem lenne bejutni a Selye János Egyetemre, és elvégezni az alkalmazott informatikai szakot, ha a matekot nagyon utálom és szinte nem is értem viszont informatikából 5ös voltam végig és az jól is megy?

2018. okt. 28. 22:53
 1/1 anonim válasza:
100%

Ha programozó akarsz lenni, teljesen felesleges egyetemmel küszködnöd évekig. Inkább menj fel az udemy.com-ra vagy egy hasonló oldalra, és ott pár száz dollárért egyetlen év alatt kitanulhatod az egészet, amit évekig magolnál, vizsgáznál belőle.


A Stackoverflow.com felmérése szerint a software engineerek 95%-a semmiféle formális képzettséggel nem rendelkezik, többségük autodidakta módon tanult. Én több, mint húsz éve vagyok a szakmában, de még soha a büdös életben nem volt kíváncsi senki, hogy valóban van-e BSc-m, vagy csak bekamuztam, mert úgyis a tesztfeladat fogja eldönteni, hogy értek-e hozzá vagy sem. Millió idióta van ugyanis, aki a diplomáját lobogtatja, de egy buborékos rendezést sem tud írni, és millió olyan, akinek érettségije sincs, de bármit leprogramoz. A cégnél, ahol dolgozom, én vagyok az egyetlen, akinek van szakirányú végzettsége.


A másik, hogy soha életemben nem volt szükségem matematikai tudásra, de ha lenne, azt is megtalálom az interneten. Csak az öregek hőzöngenek manapság, hogy "de a papír, az jó ha van". Egy fenét jó. Idő- és pénzpocsékolás. Különben is, mire lenne jó az a papír öt év, tíz év múlva? Szerinted én mire mennék ma azzal, hogy 1997-ben sikeresen levizsgáztam Turbo Pascalból, Clipperből és Visual Basicből? Senki nem is emlékszik már ezekre, viszont akkoriban például még épp csak megszületett a JavaScript és a PHP, az Angular, a React vagy hasonlók pedig még elképzelés szintjén sem léteztek. Ilyenek, mint a Git meg unit test pedig teljesen elképzelhetetlenek lettek volna.


Szóval ha elfogadsz egy tanácsot attól, aki ebben él, xard le az egyetemet. Egy, másfél év múlva elhelyezkedhetsz junior engineerként, és mindez nem fog többe kerülni öt-hatszáz dollárnál és pár hónap kalimpálásnál. Egyetemre akkor menj, ha olyan speciális szakosodásra vágysz, mint pl. data scientist vagy programozó matematikus. Ezek azonban nagyon specifikus területek, és abszolút javasolt előtte lehúzni pár évet a szakmában sima programozóként.

2018. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!