Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezeket a...

Miért csinálja ezeket a ventilátor a számítógépben?

Figyelt kérdés

Miért pörög fel a ventilátorok 1-2 perc múlva, és utána lassabbra vált 3 mp múlva?

Nem tudom hogy melyik ventilátor lehet a gép ház oldalán, lehet közel van hozzá a gép ház, ha be nyomnám a gépházat hozzá érne a ventilátorhoz, csodálkozom nem ér oda.



Azért teszem oda a kezemet hogy lehessen hallani a felpörgést.


Remélem hallani a fel le pörgést:


https://www.youtube.com/watch?v=AleH3i1oM_Q



1 db hátsó venti kifele fúj, 1 db első venti be fele fúj, 2 db oldal ventik be fele fújnak.



Nekem kell a 2 db oldal venti is mert tetszik a sötétben.


Csak állandóan tele megy porral, 2 hét alatt lehet takarítani ami már unalmas, de a venti körül 2 nap után már lehetne takarítani.


Vagy az oldal felső ventit fordítsam meg hogy ki felé fújjon?



#PC #hiba #Tisztítás?
2018. nov. 4. 12:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Akkor így hagyom.
2018. nov. 4. 14:45
 12/30 A kérdező kommentje:

Miért porosodik így be a venti 2 nap után?


2 hét már a gép házba is van kis por.

Földre nem tudom le tenni mert nincs hely, meg ott sokkal jobban porosodna, olvastam róla.

2018. nov. 4. 15:25
 13/30 Gábor_79 ***** válasza:

Leginkább a környezet miatt. Nem azt mondom, hogy a szoba olyan, hanem ami bejön az ablakon.

Nekem is az agyamra tud menni, mert irritáló. Legutóbb, mikor alaplapot cseréltem, akkor volt alkalmam ízekre szedni a gépház tartalmát és még akkor sem tudtam minden kis zugot tökéletesen kitisztítani, mintha új lenne. Mondjuk eszközeim sem voltak nagyon. Most meg idegzetem nincs hozzá; tele merevlemezzel szó szerint, a videókártya épp behelyezhető, plusz a hozzá tartozó kábelek. Örülök, hogy valahogy egyszer össze tudtam rakni működőképesre. [link]

2018. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Szerinted pot gépemmel mit csináljak?


Gép adatai:



MSI 865GM3-LS P4 Alaplap



Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor



RAM 2GB



FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W Tápegység



De most FSP 300W Tápegység van benne.



Szokott olyan csinálni lefagy és eltünteti a DVD író meghajtóját is, meg mozgatom a kábeleket utána egy darabig jó. 3db kondi kicsit púpos. Táp kebelt bedugom a konnektorba, utána bekapcsolom a gépet, akkor miért áll le és újra indul, ilyenkor néha a dátumot vissza állítsa 2002-re. Teszteltem a gépet másik táppal 4db memóriával akkor is újra indul, de mikkor egy darab memória sincs benne akkor nem csinálja ezt a le állást újraindulást, régi memóriát elsőre nem ismerte fel mert nem volt kép, a memóriáknak biztos nincs baja főleg mind a 4db memóriának. ilyenkor csak a tápokat és alaplapot és a memóriákat teszteltem, A HDD és DVD írót ilyenkor lecsatlakoztattam a gépről.



Processzor meg már gyenge nem jó a hűtése, már régen is volt pasztázva.


Mindig nagyon meleg a HDD, de már meg adta magát.



Fekvő házas. Most tonnába úgyse használom csak pot gépnek használom, ha mostani gépemmel történne valami baj. Merevlemez is tönkrement úgyhogy nem tudom érdemes még rá költeni, mert már költöttem rá régen sokat.



Vagy mit csináljak a géppel?

Vegyek bele új HDD-t?


Nagyából még működött, de a HDD adta be a kulcsot és csak lemezolvasási hibát ír.


FSP 250 w tápegységet használhatom még?

Le vágtam róla egy csatlakozót.

Kép: [link]


A 300 wattos táp a gépbe van.

2018. nov. 6. 00:48
 15/30 A kérdező kommentje:
Gyors gép lenne a pot gépem, ha vennék bele új HDD-t?
2018. nov. 6. 00:51
 16/30 Gábor_79 ***** válasza:
Az alaplapi gombelem jó eséllyel lemerült. A pót gépbe vehetnél SSD-t is. Már 8ezer forintért adnak használható méretet, ami 120GB-os. Annyiért meg nem kapsz HDD-t. Legalább nem az lenne a szűk keresztmetszet. Vagy a fő gépedbe belereakod. Próbálkozhatsz szimpla HDD-vel; nem megy kárba, legfeljebb akkor azt is átrakod az elsődleges számítógépbe, ha kihal alóla a pótgép. Lehet abban két adattároló is.
2018. nov. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Azt a tápot ne használjam már így?


De milyen rendszert tegyek rá?


Win7-hez nincs neki videó driver.

2018. nov. 6. 08:20
 18/30 A kérdező kommentje:

SSD-nek nem árt hogy meleg lesz?

Hard disck sentinel-el 48℅ fok szokot lenni a HDD.

2018. nov. 6. 08:24
 19/30 Gábor_79 ***** válasza:

Még akartam írni, hogy a DVD olvasót le is csatlakoztathatnád. Majd ha 5 évente egyszer kell, újra rákötöd. Csak ne zavarjon be.

Ha a szétvágott tápegység működik és tudod biztosítani zárlat ellen, akkor használd.

Megjelenítőhöz csak XP-hez van driver. Az SSD talán jobban tolerálja azt a meleget. Amúgy sok örömöd lehet, nem lesz benne. Eljárt felette az idő.

2018. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Szigszalag jó hogy körbe tekerem rajta párszor a tép kábelen?

Hangfal kábelt is így szokták összekötni.


Szerinted inkább dobjam ki az egész gépet?

2018. nov. 6. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!