Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 Home újratelepítés...

Windows 10 Home újratelepítés segítség (? )

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy már több ehhez hasonló kérdés is volt már, de kérlek segítsetek eligazodni ezen.

Szeretném itthon megoldani az újratelepítést.

Kb. egy éve vettem, jogtiszta win10 home van rajta.

Ez eddig oké.


Most egy év után egy nagyon picit lassúnak érzem, illetve évente azért illik újratenni...

Szóval:

Olvastam, hogy itthon is meg lehet oldani a dolgot ingyen és bérmentve, mert már egyszer aktiváltam ugye...

A Microsoft oldalán le is lehet tölteni a telepítőt de csak egy fajtát.

A kérdéseim azok lennének, hogy most a telepítőn BELÜL kell kiválasztani a Windown 10 Home-ot?

Ha igen, ez hogy működik? Simán indítsam el az újratelepítőt és a rendszer elintézi a többit?


Amennyiben elég alaphelyzetbe tenni, ehhez mi kell?

olvastam, hogy valamelyik eljáráshoz USD/DVD-re kell tenni egy telepítőt és csatlakoztatni.

Vagy alaphelyzetbe állításhoz csak ráklikkelek és más se kell?


Tudom, nagyon buta kérdések, de szeretnék biztosa menni abban, amit csinálok. Napi szinten szükségem van a laptopomra a suli miatt így nem engedhetem meg magamnak, hogy 'elrontsam' és extra idő kieséssel vigyem el szerelőhöz...



2018. nov. 18. 12:35
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

+1


Ha alaphelyzetbe teszem.. újratelepítem... akármi is lesz a megoldás végül:

Mi lesz a gépen?

Nem lenne kellemes, ha pl nem lenne hang/net


Nagyon kellemetlennek érzem, hogy ennyire noob vagyok, ne is haragudjatok, de tényleg kicsit idegesít ez...


Ha törlődne róla olyan, mint pl a realtek stb azt ne is tudom, hogyan lehetne vissza tenni rá...

2018. nov. 18. 13:01
 2/22 anonim ***** válasza:

igen a microsoft oldalról letöltesz egy telepítő fájlt, az készít neked egy képfájlt, és abból csinálsz USB-re egy boot-lemezt gyakorlatilag, és ott lesz win 10 home, professional....


én még mindig Windows 7 usb-dvd progit használom boot készítéshez.


ja és persze BIOS-ban be kell állítanod, hogy USb / pendrive-ről bootoljon.

2018. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

na most a win 10 alap esetben a legtöbb drivert felismeri, illetve ez már egész ügyesen megtalálja a hardvereket is a neten ha illesztőprogramot telepítesz.


Ha nem.....akkor az alaplaphoz és a VGA-hoz jobb ha telepítés előtt letöltöd a drivereket, vagy ha laptop-ról van szó akkor az típushoz egy helyen megtalálod az összeset.


ha a windowst újratelepíted teljesen akkor minden driver törlődik.

2018. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A driverekkel mi lesz?

Úgy olvastam, hogy a win10 megoldja magának, de a wifihez is kell driver, és így... paradoxon lenne


Honnan tudnék letölteni hozzá?

2018. nov. 18. 13:47
 5/22 anonim ***** válasza:
ha laptopod van akkor felmész a laptop oldalára kiválasztod a típust és a windowst és letöltöd, de gondolom laptopod van ha wifihez kell...
2018. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jajj, épp egyszerre írtunk!

Megvannak a driverek!

( [link]


Viszont a 8G-s pendrivera nem engedi feltenni a win10 telepítőt

Néztem hozzá tutorialt, szóval elméletben jól csináltam, de 100%nál hibaüzenet :(


Nemtudom, hogy innen hogy és hova tovább, de a pozitív hozzáállás és az, hogy rájöttem, valójában a drivereket ilyen könnyű megszerezni megnyugtatnak. :D


Szóóval, újab kérdés:

külső winchestert lehet használni USB helyett?

Sajnos a másik pendriveom 3 GBs :( szóval csak a küldő winchester jön szóba...



Ha itthon semmi sem jön össze, arra gondoltam, hogy elkérem valakitől ahogy értelmeztem a lincenszemet a felhasználom? gépem? (?) alapján felismeri a Microsoft és aktiválódik a WIN10 és nem lesz belőle probléma.


Leginkább, hogy őszinte legyek ez a rész ijeszt meg.

Hiába jogtisztán van meg, vagyok, hogy szerencsés, hogy az én rendszerembe csúszik be egy hiba...

2018. nov. 18. 14:11
 7/22 A kérdező kommentje:
(Az elírásokért elnézést. Kicsit ideges vagyok, ha a gépemről van szó, személyes okok miatt)
2018. nov. 18. 14:12
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha ideges vagy, akkor inkább kérj meg valaki mást, hogy csinálja meg helyetted, mert ezt nem lehet így.
2018. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Rendben, de nem ma tervezem megcsinálni, csak szeretnék rendesen úgymond felkészülni rá! Sajnos rossz szokásom nagyon ráfeszülni a dolgokra, azért tervezem meg mindig jó előre a dolgokat.


Viszont zavaró, hogy nem tudom az okát, hogy miért nem tudja rátenni a pendrive-ra.. Megkérdeztem 1-2 ismerősöm, azt mondták nincs elég tárhely a PD-n.

(Alaphelyzetbe raktam --> Formáztam)

(de ez legyen a legkisebb probléma... azt el tudom intézni)


Illetve, tudom, már kérdeztem, de akkor ez az aktiválás dolog hogy is van? Nethez kapcsolódás után aktiválja magát?

Vagy fotózzam ki a Számítógép/Tulajdonságokból az azonosítót és írjam be a termékkulcs helyére majd az újratelepítésnél?

Ezt, csak azért kérdezem, mert ahány videót láttam senki sem írta be a kódot, csak kihagyta, viszont mikor megnézték aktiválva volt a windows.

Viszont ezek asztali gépek voltak, kábelről kapott nettel.

2018. nov. 18. 14:38
 10/22 A kérdező kommentje:

Az utóbbiban segítettek :D

Valamin átsiklottam!


Már csak az USBs problémát kell kiküszöbölni!

2018. nov. 18. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!